14 Mart 2018, 14:19 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KAHRAMAN KAPTANLAR GEMİYİ TERKETMEZ

KAHRAMAN KAPTANLAR GEMİYİ TERKETMEZ

Musa ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1443 kez okunmuştur

Tokat’ta siyaset yapmak zordur. İktidarın imkânlarından yararlanan ve yararlanmayı planlayanlar siyasetçiler için iş her zaman kolaydır. Fakat muhalefet partisinde siyaset yapıyorsanız işiniz çok zorlaşır. 
 
Vatandaşın taleplerine karşılık verebilmelisiniz ki, muhalefette iken iktidara gelebilmelisiniz. Seçmen sizin farkınızı görmeli ki, oy oranlarını artırıp barajları yıkmalısınız. Bir de olayın kendi partinizdekilerle dengeleri gözetme durum vardır. Yeni gelenlerle eskiler arasında kuracağınız terazi sizin varlık veya yokluk sebebi olacaktır.
 
Bütün bunların yanı sıra sizin siyasi partiniz düne kadar ortaya koyduğu genel politikaları değiştirmişse, muhalifler ortaya çıkmışsa yolunuz deve dikenleri ile dolar. Gemi fırtınalı bir ortamda yol almaktadır. Böyle bir ortamda kahraman kaptanlar gemiyi terketmez. 
 
Fırtınalı, tipili, dondurucu bir iklimde siyaset yapmayı başaran bir siyasetçi var, bir kahraman kaptan var Tokat’ta: Ayhan Özçelik. 
 
1 Kasım seçimlerinde MHP’nin Tokat milletvekili adayıydı. Seçim döneminde Tokat’ta ayak basmadığı köy, belde, ilçe, mahalle kalmadı. Seçim talihsiz sonuçla bitti ve Ayhan Özçelik, Ankara’ya döndü. Seçim dönemlerinde Ankara’dan gelip siyaset yapan ve daha sonra bir daha dönmeyen siyasetçileri bilirdik. 
 
Doğrusu biz Ayhan Özçelik’ten de öyle bekledik. Çünkü işadamıydı. Kendisini bekleyen işler vardı. Fakat hepimizi şaşırttı. Önce seçim sonrası teşekkür turuna çıktı. Yanlış anlamayın kazandığı için değil, gönüllerde kaldığı için döndü. Onun bu hali herkesi memnun etti.
 
Ayhan Özçelik, muhaliflerin partiden ayrıldığı sıkıntılı dönemde de Tokat’ta MHP’yi bir, iri ve diri tuttu. Onun hayatı kısa bir sürede kutlu davaya adanmışlığı örneği haline geldi.
 
Evet.. Nice emeklerin, nice fedakârlıkların, nice zahmet ve sıkıntıların ürünüdür davasına sadık bir ülkücünü kazanılması, yetişmesi, hizmette bir noktaya gelmesi… 
 
Böyle bir dava erinin canı, malı, zamanı ve bütünü enerjisiyle davaya hizmet etmesi nasıl ahde vefa ise, onun hizmet esnasında karşılaştığı zorluk ve sıkıntılarında yanında olmak da ahde vefadır hiç şüphesiz…
 
18 Mart’ta MHP kurultaya gidiyor. O tarih Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin yıldönümü.. Ne kadar anlamlı bir gün. 
 
Milli Duruş, Şühedaya Vefa ve Millete Bekâ kurultayı... Türkiye açısından ne kadar önemli ise de kendi iç dinamikleri açısından da vefa kurultaydır.. 
 
İşte tüm bu zorluklar karşısında dostlarının vefasını bekler dava adamı… Biz Ayhan Özçelik’in bu Kurultay’da MHP’nin MYK’ya girmesini hatta MYK’da yer almasını istiyoruz. Doğrusu bunu hak ettiğini düşünüyoruz ve bir vefa örneği olarak görevlendirilmesi gerekiyor.
 
‘Devlet Bahçesi’nde yetişen en nadide çiçeklerden olan Ayhan Özçelik’in solmaması gerekiyor. Demirin örsle dövülüp ‘Özçelik’leşmesi için vefa gereklidir. Bu Tokat için de Türkiye için de büyük bir şans olur. Bu verilen emeğin ve ahde vefanın bir gereğidir.
 
Ahde vefa, sevginin, dostluğun, kardeşliğin suladığı Devlet Bahçelerinin güllerindendir ve çelikleşen ayhanlarıdır.
 
Unutulmamalıdır ki, ahde vefa; inançta olan, aynı düşünceyi paylaşan, hizmet arkadaşlığı yapan, zorluk ve sıkıntılara birlikte göğüs geren, aynı şeyler için sevinen, aynı şeyler için üzülen, birlikte ağlayıp birlikte gülen insanların arasında geçerli olan bir sahiplik duygusu, kopmaz bir bağdır…


 Tokat Olay Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Olay Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]