01 Ağustos 2019, 02:02 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

ŞİMDİ MAHSÜL ZAMANI!

ŞİMDİ MAHSÜL ZAMANI!

Ozcan PEHLİVANOĞLU

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 246 kez okunmuştur

Bizim insanımız son yıllarda tembelliğe alıştı(rıldı). Tembellik, insan fıtratına uygun olduğu için hemen toplum tarafından benimsendi.
 
İnsanlarımız iş hayatında, siyasette, eğitimde, sanatta doğru düzgün bir emek vermeden bir yerlere gelip hak etmedikleri paraları ve makamları kazanır oldular...
 
Örneğin kimse otuzlu yaşlarda emekliliği sorgulamadı... Bunun ekonomiye yaratacağı baskıyı düşünmek istemedik.
 
Keza siyaset ve tarikat etkisi ile gelinen makamlar ve alınan ihaleler gibi!
 
Bazen sanatçı denilen müsveddeleri gördük ve görüyoruz. Kültürümüzü adeta doğrayarak lime lime ettiler..
 
Bu konuda çok laf edebiliriz. Ancak üzücü olan çocuklarımızın da, bu beleşçiliği keşfedip tembelliğe alışmasıdır.
 
Halbuki ekeceksiniz, bakacaksınız, büyüteceksiniz ve nihayet mahsul alacaksınız! Yani emeğe, sabıra ve tere ihtiyaç var...
 
Resimde gördükleriniz benim küçük tarlamda ürettiklerimin küçük bir kısmı!
 
Arkadaşlar merak etmeyin, gün gelir işte benim yaptığım gibi mahsulü toplarsınız! Onun için biz şimdi mahsulü toplama vaktindeyiz...yeter ki, doğrulardan ayrılmayın. Elif gibi dimdik olun, Allah yardım eder.


 Tokat Olay Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Olay Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]