19 Temmuz 2019, 14:20 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Cemal İncesoyluer ve kızı Mariya

Cemal İncesoyluer ve kızı Mariya

Musa ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 902 kez okunmuştur

Cemal İncesoyluer, Tokat’ın duayen gazetecilerindir. O bizim ağabeyimizdir, ustamızdır. Yıllardır tanırız Cemal Ağabey’i.. O’nun sinirli haline şahit olduk. O’nun vakurlu duruşuna şahit olduk. O’nun umursamazlığını gördük.
 
O, dünyayı önemsemez. O malı mülke değer vermez. Hiçbir zaman geriye dönüp kayıplarına bakmaz.
 
Biz Cemal Ağabey’i adam gibi adam biliriz.
 
Cemal İncesoyluer’in bir kızı vardı ve adı Mariya’ydı. Kendisinde uzaktı. Onu 4 yıl önce kaybetti. Biz Cemal Ağabey’de bu sefer yeni bir sır keşfettik. Evlat sevgisi..
 
Bir insan evladını böyle mi sever.. Mariya’nın ölüm yıldönümünde, “Yetim büyüdün kızım. Çok yakınında olamadım. Ödeştik şimdi Mariya, sen de babanı öksüz bıraktın. Bu hasret çok uzasın istemiyorum. 4 yıl bir çırpıda geçmedi kızım. Her gün ama her gün sensiz dakikam olmadı/olamadı kızım” diyor Cemal İncesoyluer.
 
Şu evlat sevgisinin büyüklüğüne bak. Şu derinliğe, inceliğe bak. Anne babasını kaybeden çocuk yetim olur. Diyor ki Abimiz, “Sen de babanı öksüz bıraktın” diyor ve kavuşmak için ölümü bile bekliyor. Bir sevgi.. Bir sızı.. Bir özlem.. Bir sevda..
 
Ölüm bir kutlu bekleyiş Cemal Abi için… Biz bunu Peygamberimiz de gördük, Mevlana’da gördük. Fakat Cemal abi biz de seni, kızını sevdiğin gibi seviyoruz. Verilen vade kutsaldır ve her dakikası değerlidir. Senin kızın iyilikler deryasında şimdi… Senin dualarınla, bizim dualarımızla yaşıyor… Gönüllerde yaşıyor.
 
Cemal abi, Tokat boş değil, birileri var bekliyor. Kalpler boş değil, birilerini taşıyor. Senin kalbinde Mariya… Bu kalp öyle büyük ki herkese yer var, biliyoruz.
 
Seni, senin sevdiğin her şeyi biz de seviyoruz Cemal Ağabey.. Varlığın bize, Tokat’a onurdur, gururdur…
 
Vesselam..


 Tokat Olay Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Olay Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]