27 Mart 2019, 01:52 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

OLMADI SAYIN YILDIRIM OLMADI

OLMADI SAYIN YILDIRIM OLMADI

Musa ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 937 kez okunmuştur

Yücel Bulut.. MHP’nin son dönem Tokat Milletvekili.
 
24 Haziran seçimlerinde Tokat milletvekili seçilen Yücel Bulut’u Tokatlılar bu yerel seçimlerde daha yakından tanıma imkânı buldu. Kullandığı siyaset dili, olaylara bakış açısı, insani tavırları ve erdemli yapısı ile taraflı tarafsız herkesin gönlüne girmeyi başardı.
 
Yücel Bulut’un seçildikten sonra Tokatlıların sorunlarını çözme konusundaki gayreti de göz önünde bulundurulduğunu uzun yıllar milletvekili olarak Tokat’a hizmet edeceği kesin diyebiliriz. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler sürecinde Yücel Bulut, köy köy, belde belde, ilçe ilçe seçim çalışmaları yürütüyor. Her gittiği yerde büyük bir sevgi seli ile karşılaşıyor ve her konuşması miting havası içerisinde geçiyor.
 
Bu yazıyı kaleme almama sebep olacak konuya gelmek istiyorum.
 
Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde düzenlediği mitingde Erbaa Belediye Başkanı ve AK Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yıldırım, Yücel Bulut’a olmadık sözler etti.
 
İfade şu, “Başımızda karabulut var karabulut.” Bu ifadenin kabul edilebilir bir tarafı bulunmuyor. Yücel Bulut, Tokatlının başında karabulut değil, aksine büyük bir şanstır. Yıldırım, yüklendikçe yükleniyor, Bahçeli’nin gördüğünü, Tokatlının gördüğünü ve karabulutun dağılmaya başladığını iddia ediyor.
 
Sayın Yıldırım, Yücel Bulut seçim döneminde öyle müspet bir dil kullanıyor ki, örnek bir seçim stratejisi izliyor. Bu dil sayesinde MHP’nin oyunun arttığını her Tokatlı söylüyor.
 
24 Temmuz’a gidiyor, AK Partililerin Yücel Bulut’a oy verdiğini söylüyorsun. Öncelikle Yücel Bulut, MHP’nin oyu ile seçilmiştir. MHP’nin AK Parti’ye giden emanet oyları geri dönmüştür. Yücel Bulut’a hakaret edeceğim diye, seçmene de hakaret ediyorsun. Bu da büyük bir ayıp.
 
Geriye dön 15 Temmuz’u bir hatırla. Devlet Bahçeli’nin, ülkücülerin tavırlarını bir gör. Evlerine sinenler, kaçacak delik arayanlara inat, ülkücüler ilk alanlara inenlerdi. 15 Temmuz’dan sonra yargılanıp kumpasa maruz kalanları da ülkücüler sahiplendi. Yine Yenikapı Ruhu ülkücülerin dik duruşu ile kuruldu. Devlet Bahçeli’nin beka sorunu ile verdiği destek ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapıldı. 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı olmasıyla bugün bambaşka bir tablo ile karşı karşıya olacaktır.
 
Olmadı Sayın Yıldırım, olmadı.
 
Yücel Bulut’u karabulut olarak görmek, bunca yapılanlardan sonra büyük bir ayıptır.
 
Erbaa’daki gerilimin sebebi Yücel Bulut değildir, eğer bir sorumlu ararsanız lütfen kendinize bakın.
 
MHP’de sorgusuz sualsiz biat kültürü yoktur. MHP’liler önce özeleştiri yapar, sonra sorgular ve doğru olanı kabul eder. Bu tarih boyunca böyle olmuştur.
 
İftiracılar diye söze başlayıp, aslı astarı olmayan konuları gündeme getiriyorsun. Ülkücü seçmene sığırlar ifadesi kullanıyorsun.
 
Olmadı Sayın Yıldırım, olmadı..
 
Tüm bu olup bitenler seçim sonuçlarından ürkmenden midir, acaba?


 Tokat Olay Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Olay Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.051 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]