04 Nisan 2019, 20:01 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

VİCDANLAR KURUDU

VİCDANLAR KURUDU

Musa ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1252 kez okunmuştur

Tuz Gölü kurudu.
Akşehir Gölü kurudu.
Meke Gölü kurudu.
Burdur Gölü kurudu.
Sazlıklar kurudu.
 
İşin en acısı son yıllarda insanların vicdanları kurudu. Daha da vahimi bu ülkeye hizmet etmek için seçilen siyasetçilerin ruhu kurudu. Adaleti dağıtanların mürekkebi kurudu. Mazlumlar için, Doğu Türkistan için gözyaşı akıtacak gözler kurudu.
 
İşte bizden bir örnek. Ankara'da üniversite öğrencisi Merve Demirel'in polisin cinsel tacizine maruz kaldığına dair iddiayla ilgili konuşan hemşerimiz AK Partili Özlem Zengin, "Telaşın neden olduğu bir hareket" diyor.
 
Sayın Özlem Zengin, aynı hareket 28 Şubat sürecinde yaşansaydı, tepkiniz ne olurdu? Bir çocuk anne ve babası ile birlikte suçlu ilan edilebilir mi? Hukukçu kimliğiniz var. İslami hassasiyetleriniz var.
 
Maide Suresi 8. Ayetinden haberiniz vardır: “Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.”
 
Sinop'un Saraydüzü ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Hasan Peker'in belediye için açtığı iş ilanına sadece kızı Büşra Peker başvurabildi. Diğer hukuksuzluğa bir şey diyemediniz, peki bu adam kayırmacılığa niye ses çıkaramıyorsunuz?
 
Halk arasında “haksızlık karşısında susan...” ifadesi bilmeyenimiz yoktur.
 
Ömer Hayyam, “Adalet, evrenin ruhudur” der.
 
Günümüzde birileri kalkıp doğruyu ve hakkı savunduğunda güçlünün yanında yer alan kişiler hemen (Doğrucu Davut) yaftası veya terör örgütlerinin yardakçılığı ile karşısındakini susturmaya çalışıyorlar. Fakat şu bilinmelidir ki, hakkı ve adaleti savunanın kalmadığı bir toplum mutlak surette yıkılmaya mahkûmdur.
 
Şimdi ben soruyorum; adaleti savunmaktan, adaletli olmaktan, haksızlıkları ifade etmekten sizi alıkoyan, bu dünyadaki makam mevki ve rahat bir hayat sürmek midir?
 
Herakletios, “Adaletsizliği bir yangından daha çabuk önlemeliyiz” diyor. Evet, bir adaletsizlik gördüğümüzde bunu hemen engellemezsek, bu yangın bir gün mutlaka o toplumu saracaktır.

Sayın vekilim, bu ülkede söz sahibi olanlar birçok şey ters gidiyor haberiniz olsun.


 Tokat Olay Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Olay Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.043 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]