• 0

09 Temmuz 2018, 14:30 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Gökçeli barajı ve içme suyu projeleri tamamlanıyor

Gökçeli barajı ve içme suyu projeleri tamamlanıyor

DSİ Kayseri 12. Bölge 10 Sondaj Müdürlüğü ekipleri kanal kazma makinaları Niksar Gökçeli Kasabasının içme suyu çalışmaları için yola çıktı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması planlanıyor. 10. Sondaj Şube Müdürlüğü Pompa Ekibi Tokat-Niksar-Gökçeli’de içme suyu amaçlı açılan araştırma kuyusunda geçen yılın sonunda pompa tecrübesi yapmıştı. 24 saat süreli yapılan pompa testinde 3,60 litre/saniye debide su tespit edilmişti.
 
Tokat-Niksar-Gökçeli içme suyu kuyusundaki çalışmalar sonucunda 180 m de derinliğinde kuyu kazıldı. Tespit edilen suyun Gökçeli’ye kazandırılması için çalışmalar hızla sürüyor.
 
 
TOKAT NİKSAR GÖKÇELİ BARAJI İNŞAATI
 
Öte yandan Gökçeli’de yapımı devam eden baraj inşaatı da devam ediyor. Barajın temelden yüksekliği 41,43 metre olacak. 1,03 milyon m3 su biriktirme hacmine sahip baraj ile 2.110 dekar arazi sulanacak.
 
Projenin tamamlanması ile 2018 birim fiyatları ülke ekonomisine yıllık 2.405.000 TL katkı sağlanması hedefleniyor. Barajın tamamlanmasıyla birlikte Gökçeli Kasabasının yetiştirdiği ürünlerin sayısının artması ile birlikte verimlilik de yükselecek.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]