• 0

25 Haziran 2018, 16:11 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Tokat'ta AK Parti 3, MHP 1 ve CHP 1 vekil çıkardı

Tokat'ta AK Parti 3, MHP 1 ve CHP 1 vekil çıkardı

Tokat'ta, cumhurbaşkanı ve 27'nci dönem milletvekili genel seçiminde, AK Parti 3 milletvekili çıkarırken, CHP ve MHP de Meclis'te 1'er sandalye elde etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat'ta, 425 bin 43 seçmen, 1693 sandıkta oy kullandı. Sandıkların açılıp, oyların sayılmasıyla birlikte Tokat'tan Meclis'e gidecek milletvekili dağılımları da resmi olmayan sonuçlara göre belli oldu.
 
Milletvekili seçiminde yüzde 48 oranında oy olan AK Parti, 3 milletvekili çıkardı. İlk 3 sırada Meclis'e giden 3 AK Parti'li vekilin ve ittifak ortağı MHP'nin 1 milletvekilinin de avukat olması dikkat çekti.
 
CHP ise önceki seçimlerde olduğu gibi yine 1 milletvekili çıkardı. 7 Kasım 2014'te yapılan seçimde kentten milletvekili çıkaramayan MHP de yüzde 16'lık oy oranıyla 1 sandalye elde etti.
 
 
Tokat'ta resmi olmayan sonuçlara göre, milletvekili dağılımı şöyle:
 
AK PARTİ:
Yusuf Beyazıt (56) (Avukat)
Mustafa Arslan (51) (Avukat)
Özlem Zengin (49) (Avukat)
 
MHP:
Yücel Bulut (38) (Avukat)
 
CHP:
Kadim Durmaz (65) (İşadamı)
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]