• 0

17 Haziran 2018, 20:09 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Başbakan Yıldırım Tokat'ın sorunlarına kayıtsız kalmadı

Başbakan Yıldırım Tokat'ın sorunlarına kayıtsız kalmadı

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik, Tokat Milletvekilleri, Tokat Valiliği, Tokat Belediye Başkanlığı ve Ak Parti Tokat İl Başkanlığı ile bir süredir yaptığı istişareler sonrasında kentin taleplerinin Başbakan'a ulaştırılmasına yönelik oluşturulan dosyayı, Başbakan Binali Yıldırım’a havalimanında teslim etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Güçbirliği Platformu adına teslim edilen ve Başbakan Yıldırım’ın sonuna kadar okuduğu dosyayı, özel kalemine bizzat teslim ettiğini söyleyen Başkan Ali Çelik, gerçekleşen mitingde de iletilen sorunlara yönelik çözümlerin üretileceğine dair sözlerin Başbakan tarafından bizzat sarf edildiğine dikkat çekti.
 
Başkan Çelik, özellikle Niksar yolumuzun Ünye’ye kadar uzanan kısmının yapılacağının 2 kez zikredildiğini vurgulayarak, kapanan şeker fabrikasının kota arttırarak hizmet vermeye devam edeceğini müjdesinin de çok önemli olduğunu söyledi.
 
Çelik: “Başbakanımıza bu şehrin 16 yıldır Cumhurbaşkanına destek veren kadim bir şehir olduğu vurgusunu yaptık. 16 yıldır verilen bu destek sürecinde hiç bakanımız olmadığını da dile getirdik. Ulaştırma Bakanlığı yaptığı dönemde Sayın Başbakanımızın yolların fatihi olarak anıldığına dem vurarak şehirlerarası bağlantı yollarımızın duble yol olmasını, özellikle sebze ve meyvemizin en önemli pazarı olan Karadeniz ve Rusya’ya nakledebilmemiz için Niksar – Ünye yolunun iyileştirmesi ricasında bulunduk. İhalesi tamamlanan yeni havaalanımız için teşekkür ettik. Ancak eski havaalanına küçük uçak inmeye devam etmesinin birkaç yıl daha mağdur olmamızı sağlayacağını söyledik ve bu konuda da desteklerini istedik. Tokat Sigara Fabrikasının kapatılması, Turhal Şeker Fabrikasının satışı ile demoralize olan tütün ve pancar üreticilerimizi tarımsal sanayimizi destekleyerek motive etmelerini ricasında bulunduk. Bu ricalarımız genel itibariyle miting alanında da kendisi tarafından çözüleceğine dair müjdeler aldık. Sayın Başbakanımıza kentimize ve taleplerimize gösterdiği ilgiden, Milletvekillerimize, Valimize, Belediye Başkanımıza ve Ak Parti İl Başkanımıza da bu taleplerin hazırlanmasında sağladığı büyük desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]