• 0

22 Mayıs 2018, 18:11 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'dan İYİ parti açıklaması

MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'dan İYİ parti açıklaması

Sinan Oğan: MHP'de değişim gerçekleştiğinde yeni parti anlamsız kalacaktır, hükümsüz olacaktır.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın stüdyo konuğu olan MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Meral Akşener'in kurduğu İyi Parti ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
 
Sinan Oğan, Türk milliyetçilerinin kalesinin MHP olduğunu söylediği programda, Mart ayında MHP kongresinde değişimin gerçekleşmesi durumunda, İyi Parti'nin anlamsız olacağını, İyi Parti'dekilerin MHP'ye geri döneceğini söyledi.
 
Sinan Oğan, Mart ayında MHP Genel Başkanı olması durumunda, MHP'den kopup giden herkese çağrı yapacağını söyledi.

İşte Sinan Oğan'ın o dikkat çeken ifadeleri:
 
"Bugün eğer yeni bir parti kurulmuşsa, bu Milliyetçi Hareket Partisi'nde sürdürülen mücadelenin akim kılması neticesinde kopup giden arkadaşlarımızın kurduğu bir partidir, çoğunluk olarak. Yarın bu amaç hasıl olduğunda, yani Milliyetçi Hareket Partisi'nde beklenen ve özlenen değişim gerçekleştiğinde, yeni parti anlamsız kalacaktır, hükümsüz olacaktır.
 
Niye? Yeni parti nereden çıktı ortaya? MHP'de bu mücadele başarılı olsaydı yeni parti kurulur muydu? 18 Mart 2018'de biz Allah'ın izniyle bunu gerçekleştireceğiz, kongreye gireceğiz, MHP'ye yakışır bir olgunlukta, ülkücü iradenin kararıyla bir inşallah biz bunu yapacağız. O zaman yeni partiye giden arkadaşlar burada bu gerçekleştiği taktirde ne diyecekler?
 
Elbette MHP'ye gelmek isteyecekler. Milliyetçi Hareket Partisi bu değişimi sağlayıp iktidara yürüyen bir parti olacaktır. Elbette MHP o zaman kucağını geniş açacaktır, yelkenlerine iktidar rüzgarı dolduracaktır. Bunun için bütün kopup giden arkadaşlarımıza çağrı yapacak, geri dönün diyecek. Yeni partinin artık bir anlamı o zaman kalmayacaktır."
 
Sinan Oğan programda ayrıca, "Türk milliyetçilerinin kalesi Milliyetçi Hareket Partisi'dir" şeklinde bir ifade de kullandı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]