• 0

22 Mayıs 2018, 01:06 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

İYİ Parti'nin kuruculuk teklifini reddeden ülkücü CHP listesinde

İYİ Parti'nin kuruculuk teklifini reddeden ülkücü CHP listesinde

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu Murat Kavuncu CHP Ankara 2. Bölge 5. sıra milletvekili adayı gösterildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milliyetçi Ülkücü kimliği ile tanınan Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, Meral Akşener önderliğinde kurucular kurulu için yapılan çağrıyı reddettiğini açıklamıştı.
 
"Kurulacak yeni partinin kurucular kurulunda veya kurulacak partinin üst düzey yönetimlerinde veya diğer farklı görevlerde olmayacağımı ve kurucular kurulunda yer almak istemediğimi Sayın Akşener’e beyan ettim” demişti.
 
Murat Kavuncu, Türkiye genelinde 12 ayrı federasyonun yaklaşık 80 bin üyesine şu açıklamayı yapmıştı; “Kıymetli kardeşlerim değerli dostlarım yol yürüdüğüm arkadaşlarım, mensubu olmaktan şeref duydum ülkücü kardeşlerim. Başkanlığını yaptığım Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu yönetimi fırıncı meslektaşlarım.
 
Malum Kamuoyununda yakından takip ettiği 2015 yılında MHP’nin Olağan Üstü Kurultayında 4 ayrı MHP genel başkan adayı çıkmıştı. Sayın Meral Akşener, Sayın Koray Aydın, Sayın Sinan Ogan, Sayın Ümit Özdağ ve ben Murat Kavuncu yol arkadaşları olarak Sayın Meral Akşener hanımın MHP Genel Başkanlığını alması için ekip olarak destekledik. Ancak daha sonra kongre ve kurultaylar olmadı, yeterli başarı sağlanamadı ve süreç daha sonra Sayın Meral Akşener liderliğinde yeni oluşuma döndü. Ve, bu aşamada parti kurulmaya gidildi. Kamuoyunun da bildiği gibi 25 Ekim 2017 tarihinde partinin ismi ve kurucular kurulu açıklaması yapılacak.
 
25 Ekim 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığına verilmek üzere ve partinin kurucularında yer almam için Murat Kavuncu olarak şahsıma kurucular kurulu resmi evrakları gönderilmiştir. Bu nazik davetinden dolayı Sayın Meral Akşener hanıma teşekkür ediyorum.
 
Ben Murat Kavuncu ekibim ve başkanlığını yaptığım federasyon olarak ve bir ülkücü olarak gerek iş adamı kimliğimle hiç bir şekilde yeni oluşumda kurulacak yeni Partinin kurucular kurulunda veya kurulacak partinin üst düzey yönetimlerinde veya diğer farklı görevlerde olmayacağımı ve kurucular kurulunda yer almak istemediğimi Sayın Akşener’e beyan ettim.
 
Buradan Tüm kamuoyuna Başkanlığını yaptığım tüm federasyon yönetim ve teşkilatlarıma ülkücü camiaya sevenlerime dostlarıma kardeşlerime önemle duyurulur bu saatten sonrada yeni oluşumla ilgili hiç bir siyasi bağım bulunmamaktadır.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]