• 0

15 Mayıs 2018, 10:57 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

'Tokat Tanıtım Günleri' sona erdi

'Tokat Tanıtım Günleri' sona erdi

Tokatlılar sahip olduğu değerlerin ve geleneksel kültürünün (el sanatları, yemek, halkoyunları, yöresel ürünler v.s.) tanıtımı amacıyla İstanbul Beylikdüzü'de düzenlenen, "Tokat Tanıtım Günleri" sona erdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Avrasya Tokatlılar Federasyonu, Tokat’ın, siyasetçileri, bürokratları, sanatçıları, akademisyenleri, sporcuları, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve halkın desteğiyle gerçekleşen Tokat Tanıtım Günleri sona erdi. Tokat Tanıtım Günlerine Tokatlıların yoğun katılımının yanında Siyasi, Bürokrat, İş adamları, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Tepe, İstanbul milletvekili Dursun Çiçek gibi birçok ismin katılımı gözlendi.
 
 
Beylikdüzü Belediyesi Ev sahipliğinde Gerçekleşen Tokat Tanıtım Günlerinin Sunumunu Zekayi Durak ve Selvihan Madenoğlu’nun yaptı. Etkinlik, Tokat İlinin turizm değerlerinin tanıtılması, ekonomik ve ticari kapasitesinin artırılması, alternatif turizm olanaklarının ortaya çıkarılması, yeni pazarlara ulaşma imkânlarının artırılması, İstanbul da yaşayan Tokatlılar arasında tanışma ve dayanışma ruhunun geliştirilmesi amacını taşıyan Tokat Tanıtım Günleri 9-13 Mayıs 2018 günleri arasında Beylikdüzü Eski Pazar yerinde yapıldı.
 
 
Avrasya Tokatlılar Federasyonu genel Başkanı Filiz Yılmazer ve TÜM TOKKON Başkanı Galip Yılmaz Tokat Gündem gazetemize yaptıkları açıklamada Tokat Tanıtım Günleri etkinliğini yapmanın ve başarmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık, inşallah bundan sonra devamı gelir ve daha iyisi yapılarak devam eder. Hemşerilerimizle harika bir beş gün yaşadık emek veren bizlere inanan yanımızda olan tüm hemşerilerimize esnaflarımıza sponsorlarımıza teşekkür ederiz dediler.
 
 
Sivil toplum kuruluşları ve yöresel ürün Stantlarının kurulduğu tanıtım günleri etkinliğinde ziyaretçiler hem yöresel tatlarla birlikte çeşitli konserler, halkoyunları gösterileri gibi eğlenceli aktiviteler ile doyasıya eğlendiler. Sanatçılar Orhan Ölmez, Resul Dindar, Ayfer Vardar, Murat Akkaya, Seyhan Güler, Volkan Yılmazer, Selma Doruk, Mustafa Yücel, Özlem Büyük, Cem Özer, Ali Sağlam, Necla Kaya, Suat Polat, Hüseyin Yılmaz, Özge Nur Dümen, Yücel Özpolat, Devrim Şahin gibi daha birçok sanatçı etkinliğe renk kattılar.
 
 
 
 
 
 
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]