• 0

27 Ocak 2023, 01:52 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Yücel Bulut, DSİ Genel Müdürü ile görüştü

Yücel Bulut, DSİ Genel Müdürü ile görüştü

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta'yı ziyaret ederek Tokat'ta Sulama Birliklerinin borçları, Zile'de Süreyyabey Barajının suya kavuşması, Çamağzı Köyü'ne baraj yapılması ve yaşanan kuraklık nedeniyle suyun muhafazası konularını aktardı. Yücel Bulut iletilen konular üzerine genel müdürün yetkililere talimat verdiğini dile getirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta'yı ziyaret ederek Tokat İl genelindeki konuları iletti. Yücel Bulut, "Devam eden kuraklık nedeniyle, çiftçimizin mağduriyet yaşamaması için alınabilecek tedbirler konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Barajlarımızdaki suyun muhafazası başta olmak üzere genel müdürümüz gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda talimatlarını yetkililere bizzat aktardılar. Genel Müdürümüze teşekkür ediyor, Görevinde başarılar diliyorum" dedi.

 
ÇİFTÇİLERE YÖNELİK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

Yücel Bulut, "DSİ Genel Müdürümüz Mehmet Akif Balta Bey’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirerek, çiftçimizin sorunlarını aktarmak imkanı bulduk. Sulama Birliklerinin borçlarının silinmesi Konusunda görüşmelerimizi aktardık ve görüşülmekte olan kanun çerçevesinde bu borçların da affedilmesinin faydalı olacağını ifade ettik. Genel Müdürümüz, bu konuda derhal bir çalışma yapılması konusunda büyük bir hassasiyet gösterdiler. Zile İlçemizin hasretle beklediği Süreyya Barajının suyuna kavuşması için hemşerilerimizin arzusunu dile getirdik. Çok şükür Mart ya da Nisan ayında ihalenin gerçekleşerek, en kısa zamanda çalışmaların kaldığı yerden devam edeceği ve Zile Köylümüzün suya kavuşacağı müjdesini aldık. Çamağzı Köyü Barajı’nın yapımı konusunda uzun süredir gayret gösterdiğimizi ifade ederek, desteklerini bir kere daha rica ettiğimiz genel müdürümüz, Çamağzı Barajının projelendirme işlemleri aşamasında olduğunu, 2024 yılı içerisinde netice alınacağı müjdesini verdi. Devam eden kuraklık nedeniyle, çiftçimizin mağduriyet yaşamaması için alınabilecek tedbirler konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Barajlarımızdaki suyun muhafazası başta olmak üzere genel müdürümüz gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda talimatlarını yetkililere bizzat aktardılar. Genel Müdürümüze teşekkür ediyor,Görevinde başarılar diliyorum" dedi.
 
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Bu yazıyı okumadan konut satın almayın! Projeden konut, sıfır konut veya ikinci el konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 temel kural nedir?

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]