• 0

08 Mayıs 2018, 14:35 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

İrem Çiçek, CHP'den İstanbul 2. Bölge milletvekili aday adayı

İrem Çiçek, CHP'den İstanbul 2. Bölge milletvekili aday adayı

İstanbul Milletvekili Dr. Dursun Çiçek'in kızı Av. İrem Çiçek, "Huzurla gülümseyebildiğimiz bir 25 Haziran sabahı için bağımsız yargı için adayım" sloganıyla CHP'den milletvekili aday adayı oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
“KADINLAR SEÇMEN OLDUKLARI ORANDA TEMSİL EDİLMELİDİR”
 
Öncelikle adaleti, kadınları ve gençliği temsil etmek adına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün temellerini attığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde ve TBMM’de genç bir cumhuriyet Kadını olarak yer almak istiyorum” diyen İrem Çiçek, “Özellikle son dönemde aldığı tarihi kararlarıyla, ülkemizde demokrasi bayrağını taşıyan CHP, 432 kilometre hak, hukuk, adalet diyerek yürümüş lideri ve parti örgütü ile adaletsizliğe karşı öncü parti durumundadır. Türkiye’de siyasetin kontrolündeki yargı büyük bir sorundur ve bu sürünü temelden çözmek öncelikli vazifemizdir. Karışımımızda sevgisiz, hoşgörüsüz, ötekileştirmekten beslenen bir iktidar var. Seçimi kazanmak hırsıyla, gençliğe ölmeye hazır mısınız? Diye soran tehlikeli bir zihniyet var. İnsanlar her yeni gün, yeni bir fişleme ile karşı karşıya kalıyor. İnsan hakları ve özgürlükleri genişletmek, hukukun üstünlüğünü sağlamak, eğitimi güçlendirmek, şeffat siyaseti kuvvetlendirmek, kuvvetler ayrılığını sağlamak ve özlem duyduğumuz barış ortamına ulaşmak hepimizin talebi” dedi.
 
KUMPAS DAVALARININ KARŞISINDA EN GENÇ HUKUKÇU
 
Ergenekon ve Balyoz Davaları sebebiyle mağdur olan aydın ve askerlerin savunmasında ve özellikle de mağdur edilen babası Kurmay Albay Dr. Dursun Çiçek’in savunmasında adından bahsedilen Av. İrem Çiçek, bu konudaki açıklamalarında da şunları ifade ediyor:
 
2009 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olur olmaz, başta Ergenekon ve Balyoz gibi kumpas davaları olmak üzere, kararlı bir hukuk ve adalet mücadelesi içerisine girdim.  Emperyalizmin ve onun eş başkanlığını yapan siyasi iktidarın birlikte planladığı ve acımasız bir şekilde icra ettiği iş bu kumpas davalarında, başta sevgili babam Kurmay Albay Dr. Dursun Çiçek olmak üzere hedef seçilen Cumhuriyet aydınlarını büyük bir gurur ile savundum. Bu onurlu ve tarihi mücadele sonunda FETÖ suç örgütü ile siyasi iktidar arasında bir güç ve çıkar çatışması yarattık. Şimdi ise başta adalet, şiddet sorunlarını çözmek için TBMM’de ülkeme ve milletime hizmeti bir amaç olarak görüyorum.”
 
“ATATÜRK SAMSUN’A ÇIKTIĞINDA 32 YAŞINDAYDI”
 
Türkiye’nin yaş ortalamasının 32 olduğunu kendisinin de aynı yaşta bulunduğunu ifade İrem Çiçek, “CHP Milletvekillerinin yaş ortalaması ise 54’tür. Çağın dinamiklerinden uzaklaşmayan, cesur, hareketli bir meclis görmek istiyorum. Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıktığında 38 yaşındaydı. Bülent Ecevit ilk milletvekili olduğunda 32 yaşındaydı. Bu dönem meclis cesur olacaksa, bizler bu mücadeleye omuz vermeliyiz. CHP, Türkiye’deki 20 milyon genç için 1. Parti olmalıdır. Büyük hukuk mücadeleleri sonucunda elde etmiş olduğum tecrübe ile bu amacı sağlayacağıma inanıyorum” ifadelerini kullandı.
 
 
İrem Çiçek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
 
“TÜRKİYE’YE CESUR KADIN ELLERİ DEĞMELİDİR”
 
Genç bir Cumhuriyet Kadını ve idealist bir hukukçu olarak TBMM’de yer almak istiyorum. Temsilde adaletin bir sonucu olarak, gençlerin ve kadınların TBMM’de seçmen oldukları oranda temsil edilmesi gerekir. İktidar partisinin, FETÖ Suç Örgütü ile birlikte ülkenin vatansever evlatlarına kurdukları kumpasın ortaya çıkarılmasında, en ön sırada mücadeleyi veren biz kadınlar, Meclisin yüzde 14’ünden daha fazlasını hak ediyoruz. Türkiye’ye cesur kadın elleri değmelidir.
 
Diğer siyasi partilere örnek demokrat uygulamaları ile bilinen, başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere parti yöneticilerimizin mücadeleye el veren gençlerin ve kadınların seçmen oldukları oranda mutlaka TBMM’de temsil edilmesine fırsat vereceğine inanıyorum.”
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]