• 0

02 Mayıs 2018, 00:11 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

İşadamı Başal, İYİ Parti'den Milletvekili Aday Adayı

İşadamı Başal, İYİ Parti'den Milletvekili Aday Adayı

Tokat'ta İYİ Parti'den milletvekili aday adayı olan Mehmet Başal, '24 Haziran, Türkiye için bir çıkış noktası, kutuplaşan insanlarımız için bir kucaklaşma zamanıdır. Türkiye'nin birliğine, dirliğine, kardeşliğine katkı yapmak için İYİ Parti'den milletvekili aday adayı oldum' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MEHMET BAŞAL, HİZMETE TALİP
 
Ankara’da inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden olan ve istihdama önemli katkılar sağlayan işletmeleri yöneten Mehmet Başal, sektöründe önemli çalışmalar yürüttü ve birçok ilklere imza attı. Yazıcıoğlu kentsel dönüşüm projelerinin ilklerini faaliyete geçirip Tokat’ta konut sıkıntısının çözülmesine katkı sağlayan, Mehmet Başal sosyal sorumluluk bilinciyle Tokat’ta ve Ankara’da birçok sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı.
 
“TECRÜBEMİ ÜLKEM VE TOKAT İÇİN KULLANACAĞIM”
 
Tecrübelerini siyaset platformuna taşımayı düşündüğünü, bu sebepten dolayı siyasete atıldığını ifade eden Mehmet Başal, “Türkiye’de bir şeyler ters gidiyor. Anadolu nüfusu 3-5 şehirde toplanıyor. Köyler boşalıyor, şehir merkezleri huzursuz. Aileler dağılıyor, eğitimli nüfustaki işsizlik oranı artıyor. 3-4 milyar dolar İMF borcunu dert edinenler, 650 milyar civarında dış borcu Türkiye’nin boynuna sardı. Milli gelirden zenginlerin, uluslararası sermayenin aldığı pay aldı başını gitti. Esnaf ve sanatkârlık bitti. Meslek erbapları dükkânlarını, işletmelerini kapatarak uluslararası şirketlerde asgari ücretle işe başlamak zorunda kaldı. Sanayici özellikle taşra illerinde ve ilçelerde yüzde 20 kapasiteye kadar düştü. İşletmelerini ayakta tutmak için türlü türlü çareler peşinde koşuyor. Böyle bir ortamda sorumluluk bilinci ile yol çıktım ve Tokat’tan milletvekili aday adayı oldum” dedi.
 
 
“KORKU İMPARATORLUĞU KURULDU”
 
Birleştirici, bütünleştirici bir siyaset yapacağını anlatan Mehmet Başal açıklamalarında şu hususların üzerinde durdu: “Tecrübelerimi Tokat için ülkem için kullanacağım. Milliyetçi ve muhafazakâr bir camianın içerisinde gelmekteyim.  Düşünen ama düşündüğünü ifade etmeyen bir toplum haline geldik. Bir korku imparatorluğu kurulmuş durumda. Sosyal patlama korkusu var. Bu olumsuzluklardan kurtulmanın tek yolu İYİ Parti’nin iktidarıdır. Vatandaşımız 24 Haziran’da teveccühünü bizden yana kullanacaktır.”
 
Modern dünyanın gelişme tarzının, düşünce yapısının ve özgürlüklerinin Türkiye için kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu, Türkiye’nin dış politikada çuvalladığını sözlerine ekleyen Mehmet Başal, “Devlet mekanizmalarının çalışmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Yapılan yanlışlara dur demenin zamanı geldi de geçti bile. Kumpaslardan bahsedenler, halkın başına çoraplar örüyor. Biz geldiğimizde Türkiye rahat bir nefes alacaktır. Adaylığımın Partim tarafından onaylanması durumunda daha geniş kapsamlı bir seçim stratejisi yürüteceğim” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.108 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]