• 0

18 Şubat 2018, 23:16 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Hüseyin Alpay, Partisini Olağanüstü Kurultaya Çağırdı

Hüseyin Alpay, Partisini Olağanüstü Kurultaya Çağırdı

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanlığından istifa eden Hüseyin Alpay, Genel Başkan Önder Aksakal'a gönderdiği istifa mektubunda DSP'nin iyi yönetilmediğini öne sürerek olağanüstü kurultayın bir an evvel toplanmasını istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanlığı'ndan istifa eden Hüseyin Alpay, Genel Başkan Önder Aksakal’a gönderdiği istifa mektubunda DSP’nin iyi yönetilmediğini öne sürerek olağanüstü kurultayın bir an evvel toplanmasını istedi.
 
DSP İl Başkanlığı’ndan istifa ettiğini belirten Genel Başkan adayı Hüseyin Alpay, Genel Başkan Aksakal’a gönderdiği istifa mektubunda,"Demokratik Sol Parti’nin bugün bulunduğu noktada siyaset üretemeyecek bir yere gelmesi, hiçbir etkinliği ve ağırlığı olmayan küçük bir grubun parti adına siyaset yapması, hep aynı yüzlerin dar bir politik sahada yer alması ve genel merkez yöneticilerinin adeta birbirlerinden habersiz bir şekildeki iletişimlerinin örgütte yarattığı güvensizlik neticesinde bugün, bitme noktasında olan bir parti yapısıyla karşı karşıyayız." ifadesini kullandı.
 
Alpay,"Tokat, 2009 yılından itibaren girilen her seçimde Eskişehir ve Ordu’dan sonra en başarılı üçüncü il olduğunun altını çiziyorum. Genel merkez dar bir kadro ile partiyi sıfıra sürüklemekte. Örgütleri kapalı, kongrelerini yapamayan, ağzını açanın ihraç edilerek susturulduğu bir parti yapısıyla daha fazla ileriye gitme şansımız yoktur. İhraçlara bir son vermek acilen gerekmektedir. Kendi partisine demokrasiyi getiremeyenlerin bu ülkeye demokrasiyi getirme iddiaları geçersizdir. Önce kendi partimize demokrasiyi getireceğiz ki, sonra da bu ülkeye özgürlükleri getirme iddiamızı ortaya koyabilelim. Elde kalan bir avuç insanın ihraç edilmekten korkarak, size karşı gerçekleri söyleme cesareti içerisinde olmamaları kusur değildir. Etrafınızda size dikensiz gül bahçesi içerisinde olduğunuzu söyleyenler için de yapacak çok fazla bir şey yok. Ancak bilmelisiniz ki Kral Çıplak’tır" dedi.
 
Partisinin sadece il başkanlığı görevinden istifa ettiğini söyleyen Alpay, genel başkan adayı olarak çalışmalarına devam edeceğini kaydetti.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]