• 0

18 Şubat 2018, 23:11 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Okuma Yazma Seferberliği Strateji Paylaşım Toplantısı

Okuma Yazma Seferberliği Strateji Paylaşım Toplantısı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan"Okuma Yazma Seferberliği" toplantısı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” toplantısı yapıldı.
 
 
Öğretmenevinde düzenlenen Okuma Yazma Seferberliği Strateji Paylaşım Toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, seferberlik kapsamında Tokat’ta yapılacak çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 
 
Vali Dr. Ömer Toraman ise eğitimin bizim “Milli” meselemiz olduğunu söyledi. Türk Milli Eğitim Sisteminin belirli bir kesimi zümreyi değil, toplumun tamamını kapsayacak şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmek iddiasında olduğunu kaydeden Vali Toraman, bunun eğitim sistemimizin ayırıcı bir özelliği olduğunu ve bunun beraberinde Türk Milli Eğitim sistemini belki dünyadaki eğitim ve öğretim sistemleri içerisinde en adaletli ve en eşitlikçi eğitim sistemlerinden bir tanesi olduğunu belirtti.
 
Okuma yazma seferberliğinin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde rutinin dışında bir milli seferberliğe dönüştürüldüğünü ifade eden Vali Toraman, buradaki amacın rutindeki hızın arttırılması olduğunu belirtti. Vali Toraman, bunun Tokat’ta yalnızca Milli Eğitim çalışanları ile değil kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşları, muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve basın-yayın kuruluşlarının katkısı ile örnek bir çalışma olarak sergileneceğini söyledi. 
 
Toplantıya Vali Toraman’ın yanı sıra Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile ilgililer katıldı.
 
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]