• 0

30 Eylül 2022, 16:14 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Tokat'ta toplandı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Tokat'ta toplandı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Eylül Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tokat'ta yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Toplantısı'na katılmak üzere Tokat’a gelen Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Vali Numan Hatipoğlu'nu ziyaret etti.
 
Tokat Valilik Toplantı Salonu’nda OKA Yönetim Kurulu Başkanı Tokat Valisi Numan Hatipoğlu başkanlığında yapılan toplantıya Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Zeki Erarslan, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin, OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle katıldı.
 
Toplantıda konuşan OKA Yönetim Kurulu Başkanı Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, “Bilindiği üzere Kalkınma Ajansları faaliyette bulundukları bölgenin kalkınması ve rekabet gücünün arttırılmasına yönelik çalışmaların içerisinde yer alıyor. Bu manada bölge illerinde çok geniş bir yelpazede, sanayiden tarıma; turizmden sağlığa; sosyal hizmetlerden çevre ve şehirciliğe kadar bütün yatırım konularına ilişkin proje fikirlerinin tartışıldığı, konuyla ilgili tarafların bir araya getirildiği bir ara yüz olarak kalkınma ajansları rol üstleniyor. Sadece kendi kısıtlı kaynakları ile değil ulusal ve uluslararası diğer finansman imkânlarını da araştırarak, buralara ilgili kurumların başvuru yapmalarına destek vererek bu yatırım fikirlerinin hayata geçmesi için gayret gösteriyorlar” dedi.
 
 
HEM BÖLGE PLANI HEM 2023 YILIİÇİN PLANLANAN ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI
 
Ülkemizin çok büyük fırsatlarla karşı karşıya olduğunu belirten Vali Hatipoğlu, “Hükümetimizin politikaları çerçevesinde bu fırsatlardan bölgemizdeki illerde de faydalanabilmek için Yönetim Kurulu üyelerimizin liderliğinde Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat’taki kurum ve kuruluşların kalkınma ajansının planlama ve yatırım destek imkânlarını zorlaması, kalkınma ajansı ile birlikte hareket ettikleri konuları çeşitlendirmesinin yerinde bir girişim olacağını düşünüyorum. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atacağımız 2023 yılında illerimize orta ve uzun vadeli kalkınma vizyonu kazandırmak için hep birlikte imkânları, kaynakları daha etkin kullanmak için çaba göstermemiz gerekiyor. Gerek 12. Kalkınma Planı hazırlıkları gerekse de Orta Karadeniz Bölgesi Bölge Planı hazırlıkları bunun için ilk adım olarak çok kıymetlidir. Bugün bu toplantı da hem Bölge Planı hazırlıklarını gözden geçirirken hem de 2023 yılı için planlanan çalışmaları da değerlendireceğiz. Bizim de, OKA Yönetim Kurulu üyeleri olarak, bütün bu süreçlerin stratejik çerçevede takibi için gereğini yapacağımızı, kaynakların en etkin kullanılması suretiyle yönetilmesinin alacağımız kararların esasını teşkil ettiğini bir kere daha belirtmek isterim. Bu toplantı vesilesiyle, şehrimizde ağırladığımız Sayın Valilerimiz ve Başkanlarımıza Tokat’a hoş geldiniz diyor ve toplantımızın bölgemiz için başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.045 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]