• 0

31 Ocak 2018, 18:42 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Yeni Sanayi Sitesi İnşaatı Bu Yıl Başlayacak

Yeni Sanayi Sitesi İnşaatı Bu Yıl Başlayacak

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin 2018 yılı Mali Genel Kurulun'da yeni sanayi sitesi hakkında açıklamalarda bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin 2018 yılı Mali Genel Kurulu'nda Yeni Sanayi Sitesi hakkında açıklamalarda bulundu.
 
 
Yeni sanayi sitesi için Belediye olarak tüm kurumlarla işbirliği içerisinde çalışmalarını yürüttüklerini belirten Başkan Eroğlu, imar planlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından ihaleye çıkılacağını belirtti.
 
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Yeni bir sanayi sitesinin en önemli unsuru Sanayi esnafının birlik ve beraberlik içerisinde bu işi yapacağını ortaya koymasıydı. Bu konuda esnafımızın verdiği desteklerden dolayı teşekkür etmek istiyorum.
 
Bununla beraber bir diğer önemli konu ise Yeni Sanayi Sitesinin yerinin belirlenmesiydi. Tokat’ın üç ana girişi var. Bunlardan biri kelkite açılan Niksar yolu, bir diğer Sivas yolu ve Tokat Turhal yoludur. En fazla aktif olan yollardan biri olan Turhal yolu üzerindeki Hazineye ait araziyi yeni sanayi sitesi yapmak için belirledik. Şuan gelmiş olduğumuz nokta itibariyle bütün kurum izinleri alındı. Bizler Belediye olarak bu bölgenin imar çalışmasını yapıyoruz. Yollarını, yeşil sahasını ibadethanelerini sosyal tesis alanların yani iş yerleri haricindeki alanların imar planlama çalışmasını yapmaktayız. Bu çalışma bittikten sonra alanın satın alınmasını tamamlayarak ihaleye çıkma aşamasını Bakanlarımız, Milletvekillerimizle, kurumlarımızla birlikte hep beraberce gerçekleştirmiş olacağız.
 
Bir diğer önemli husus ise mevcut sanayi sitesinin ne olacağı konusuydu. Bu konuda esnaflarımız asla tereddüt etmesinler. Orası boş bırakılacak, yeşil sahaya dönderilecek bir alan olarak tasarlamıyoruz. Şehrin girişinde olan bu bölgenin konut, ticarethane gibi şehre katkı sağlayacak bir imar çalışmasını oraya yapmış olacağız. Şuandaki dükkânların eski fiyattan iki kat daha fazla edeceğini tahmin ediyorum.
 
Sanayi sitesinin kollarında ticaret yapan her esnafımız yeni bölgeye taşınacak. Dışardan gelen insanların ne güzel bir şehir diyeceği, gurur duyacağımız bir Tokat’ı hep birlikte inşa edeceğiz."
 
Program mali genel kurulun yapılması ile sona erdi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]