• 0

19 Ocak 2018, 07:20 - Anasayfa // Pazar Haberi yazdır

Şerafettin Pervanlar, 'Yeni Üniversitemiz İhaleye Çıktı'

Şerafettin Pervanlar, 'Yeni Üniversitemiz İhaleye Çıktı'

Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar yeni yapılan belediye hizmet binasında gazetecileri ağırladı ve yeni hizmet binasını gezdiren ve tanıtan Başkan Pervanlar çeşitli açıklamalar da bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar yeni yapılan belediye hizmet binasında gazetecileri ağırladı ve yeni hizmet binasını gezdiren ve tanıtan Başkan Pervanlar çeşitli açıklamalar da bulundu.
 
 
İhalesi yapılan ve projesi tamamlanan iki bin öğrencilik üniversite, altyapı, yeni hastane inşaatı, doğalgaz çalışmaları, sosyal ve kültürel faaliyetler ve Pazarspor konusunu da dillendiren Başkan Pervanlar, yeni dönemde sosyal belediyeciliğe de ağırlık vereceklerini söyledi. Hizmet binasının terasının sosyal alan olarak değerlendirileceği belirtilirken 140 kişilik konferans salonu ise gerekli ilgi ve beğeniyi gördü.
 
Başkan Pervanlar, yeni binanın dekorasyonu, eşyası, anahtar teslim fiyatı kdv dahil 2 milyon 400 bine mal olduğunu söyledi ve hiç kimseye borçlarının olmadığını ifade etti.
 
Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar açıklamasını şöyle sürdürdü;
 
“YENİ ÜNİVERSİTEMİZ İHALEYE ÇIKTI” Yeni üniversite için arsa tahsis ettiklerini söyleyen Pervanlar “Üniversitemiz Rektörümüzün de katkısıyla bizden arsa talep etti. Bizde belediye olarak kendi imkanlarımızla 10 bin metrekarelik bir arsayı istimlak edip üniversitemize verdik. Onlarda sağ olsunlar büyük bir kampus oluşturacaklar. Yaklaşık 2 bin öğrenciye cevap verecek. Toplam 10 bölüm olacak projesi bitti, ihalesi yapıldı. Süreç böyle devam ediyor inşallah en kısa zamanda da kazmayı vurup başlanır. Önce ki okul eski belediye hizmet binamızın üstündeydi. Şuanda da hastanemizin inşaatı devam ediyor, inşaat sürecinde biz eski belediye binamızı hastane için tahsis ettik. Bu sene sonuna kadar hastanenin bitmesi planlanıyor. Hastanemiz ve Üniversite binamız bittiği zaman eski binamızı yaklaşık 300 kişilik kız yurdu yapmayı düşünüyoruz. Bildiğiniz gibi Pazar’da bu çok büyük bir eksiklik” dedi.
 
“PAZAR DOĞALGAZA KAVUŞTU” Başkan Pervanlar Pazar’ın alt yapı sorununu hallettiklerini belirterek “Bu arada devletimizin Pazar’a yapmış olduğu en önemli yatırımlardan biriside doğalgaz. Bu süreçte böyle bir hizmet beklenmiyordu bize de sürpriz oldu. Biz alt yapı çalışmalarımızı bitirdik. Gecen yıl doğalgazla ilgili bilgimiz yoktu. Tam biz altyapıyı bitirdik, asfaltımızı bitirdik doğalgaz geldi. İkinciye kazdık ama olsun doğalgaz için değer insanlarımız memnun talepte iyi. Bir aydır abone işlemleri devam ediyor, seneye kadar abone olmayan vatandaşımız kalmaz diye bekliyoruz. Şuan Erkilet’e kadar gittik. Şuanda Pazar’da asfaltlanmamış yol yok doğalgaz için eşiyoruz ama inşallah ramazan bayramından önce oda bitecek. Şuanda hepsinin ihalesi, projesi, parası hazır. Alt yapıda su boruları kanallar, kanalizasyon hepsi yenilendi, bize maliyeti yaklaşık 8 milyon oldu” şeklinde konuştu.
 
“ŞİMDİKİ HEDEFİMİZ SOSYAL FAALİYETLER” Yeni dönemde sosyal faaliyetlere ağırlık verileceğini ifade eden Pervanlar “Biz iki dönemimizde inşaat kısmını yani alt yapı olayını hemen hemen bitirdik. Bundan sonra Pazar’da sosyal ve kültürel faaliyetlere yöneleceğiz. Eğer nasip olurda vatandaşımızda teveccüh ederse bir daha ki dönem tamamen sosyal faaliyetler olacak. Şuanda eksiğimiz orda bu bir ihtiyaç. Bunlarla alakalı ne gerekiyorsa yapacağız. Zaten geçmişte Pazar’la ilgili kitap yaptırdık” ifadelerini kullandı.
 
 
“PAZARSPOR’DA ALTYAPIYA YÖNELMEK ŞART” "Pazarspor’a desteğimiz sürüyor, sürecekte. Ben arkadaşlarıma şunu söylüyorum, kendi gençlerimize de biraz ağırlık verelim. Altyapıya biraz ağırlık verirsek güzel bir sonuç elde ederiz. Çünkü yetişen gençler bizden. Biz sadece maç skorlarına bakarak başarı değil de yetiştirdiğimiz gençlere bakarak karar vermeliyiz. Bizde mesela bir Nuri yetişti Pazarspor’un lisansıyla gitti bakın voleybolda milli oldu. Bu bizim gururumuz bizden gitti, bizim evladımız. Biz böyle gençler yetişsin istiyoruz. Kapalı spor salonumuz çok güzel Tokat’ta olimpik hentbol oynanan saha sadece bizde var. Hüseyin Akbaş Spor salonundan büyük bir spor salonumuz var. Devletimizin sunduğu yatırımların hemen hemen hepsini Pazar aldı çok şükür. Devletimizin Pazar’a bakışından memnunuz” diyerek sözlerine tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Pazar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.051 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]