• 0

13 Ocak 2018, 00:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eğitim Bir Sen Arasında İşbirliği Protokolü

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eğitim Bir Sen Arasında İşbirliği Protokolü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eğitim Bir Sen Tokat 1 No'lu Şube Arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.
 
 
Protokolün amacı Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eğitim Bir Sen Tokat 1 No'lu Şube işbirliğinde resmi ve özel Ortaokul-lise ve dengi okul, kurumlarında düzenlenecek bağımlılıkla mücadele, değerler eğitimi eğitim faaliyetleri, yarışmalar ve sosyal etkinlikler ile ilgili planlama, uygulama, organizasyon, belge tanzimine ilişkin esas ve yükümlülükleri düzenlemek.
 
Protokol, Şube Başkanı Şaban Ceylan, yönetim kurulu ve İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile eğitimcilerin katılımıyla Öğretmenevinde imzalandı.
 
Protokol imza töreninde konuşan Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan; Küresel güçlerin ve onların işbirlikçilerinin en çok bilinçli, imanlı bir gençlikten korktuğunu söyledi.
 
Ceylan, “O nedenle bütün planlarını gençliği yozlaştırmak, inançlarını ve değerlerini bozmak, nesli ifsat etmek üzerine kuruyorlar. Sinemadan televizyona, yazılı görsel medyadan sosyal medyaya, şans oyunları başta olmak üzere, kumardan uyuşturucuya kadar bütün araçlarını seferber etmiş durumdadırlar.
 
Medeniyet davası, yükte ortaklaşmayı, işte uzmanlaşmayı, yöntemde uzlaşmayı gerektirir
 
Ceylan; "Her ülke, her toplum eğitime önem vermek zorundadır. Ancak emsaller arasında hep bir yarış söz konusudur. Emsallerimizle olan mesafemiz nasıldır, eğitimimizi nereye taşıyabildik, başarı öykülerimizi yazabilecek gençleri yetiştirebildik mi, acaba ideallerimiz temennilerden mi ibaret yoksa bunları gerçekleştirebilecek potansiyele ve kitleye sahip miyiz? Teorik olarak tüm toplumlar buna sahiptir. Ama pratikte bunu başarabilen çok az. Eğitimde yapılacaklar bunun için çok önemlidir. Bunu sadece devlet eliyle gerçekleştirmek zordur, devlet en büyük katkıyı sağlar. Devlet alt yapı, personel vs. temin eder ancak toplumun her kesimi buna katkıda bulunmak durumundadır. Eğitimle ilgili kendini sorumlu gören herkes buna mecburdur. İşte, Eğitim-Bir-Sen olarak, bu konuda üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmak zorundayız ve yapmaktayız."
 
Eğitimin dönüşüm ve gelişim süreçlerine katkıda bulunma yükümlülüğümüz var
 
"Her türlü rapor ve çalışmalarla eğitime tesir etmeliyiz. Bu amaçla araştırmalar yapıyor, raporlar hazırlıyoruz. Eğitimle ilgili her adımı izliyor ve öneri sunmaya, kafa yormaya devam ediyoruz. 2016 ve 2017 yıllarına ilişkin eğitim izleme ve değerlendirme raporlarımızı bunun için hazırladık. Ortaya çıkan verileri eğitim konusunda rekabet ettiklerimizle kıyaslayınca istenen seviyede olmadığımızı görüyoruz. “Bir Bilenle Bilge Nesil” bu alanda yürüttüğümüz önemli bir proje olup ülkeye örnek teşkil edecek önemli bir çalışmadır."
 
İl Milli eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise; “İşbirliği Protokol çalışmamız eğitimde yeni bir boyut. Yük oldukça ağır ve bu yükü paylaşmaya dönük protokol oldukça faydalı olacaktır. Gençlerimizi fikir, edebiyat, kanaat önderlerimizin eserleriyle buluşturmak zorundayız. Bu, topyekûn geleceğin inşasıdır. Bunu kimseden beklememeliyiz, bunu yapacak olan bizleriz. Maddi olarak yapılabilecekler konusunda ciddi mesafeler aldık ülke olarak. Bugüne kadar ki gayretli çalışmalarınıza ek olarak böyle bir işbirliği çalışması içerisinde olmanızdan ziyadesi ile memnun olmaktayız. Olaylara, düne bugüne ve yarına daha bir üst yaklaşımla bakmalıyız. Çalışmanın öğretimle eğitimle alakalı kısmı sadece okulla sınırlı olmamalı, toplumun her kesimiyle ilgili bir konu bu. Her zaman yeni şeyler söylemek, yapmak mümkündür. Çocuklarımızın ahlaki ve kültürel eğitimine de önem ve öncelik verilmelidir” dedi. Tokat ta ki eğitim, çok sayıda kişinin-kurumun katılımı ile bu boyutu ile de gelişecektir. Eğitim Bir Sen Şube çalışmalarınıza teşekkür ederim” dedi.
 
 
Protokol kapsamında Kulüplerde yapılması planlanan faaliyet ve sosyal etkinlikler şunlardır:
Sosyal ve kültürel gelişimi desteklemeye dönük eğitimler
Medeniyet Tarihini ve Önemli Şahsiyetleri tanımaya dönük eğitimler, kültür sanat çalışmaları, sosyal etkinlikler
İletişim araçlarını kullanmak
Bilim ve teknoloji, el becerisi kazandırma vb. kursları
Gezi, seminer, yarışma, kitap okuma, güzel yazı yazma ve güzel şiir okuma vb. etkinlikler
Spor (futbol, basketbol, voleybol, yüzücülük, okçuluk, binicilik, izcilik, Oryantiring,vb.) etkinlikleri ve spor kampları
Kültürel okuma-yazma, Sanat okulu-Atölyesi
Arapça, Esma-ül Hüsna, 40 hadis öğrenme okulu
Ortak kitap okuma okulu
Etkili iletişim ve liderlik okulu
Eğitim çalışanlarının kişisel gelişimi için eğitimler
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]