• 0

02 Ocak 2018, 22:22 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Almus Ormanevleri Turizme Açılıyor

Almus Ormanevleri Turizme Açılıyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, “Almus Orman Evleri'nin statüsünü belirleyecek kararnamenin çıkması gerekli. 2018 yılının ilk ayların da da bu kararnamenin çıkması bekleniyor. Statüsünün belirlenmesinin ardından Tokat Turizmine yol açacak tesis olacaktır” dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, “Almus Orman Evleri'nin statüsünü belirleyecek kararnamenin çıkması gerekli. 2018 yılının ilk ayların da da bu kararnamenin çıkması bekleniyor. Statüsünün belirlenmesinin ardından Tokat Turizmine yol açacak tesis olacaktır” dedi.
 
 
Tokat Doğa koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, Almuslular Sohbet Sofrası’nın konuğu oldu. Özellikle son yıllarda sık sık statüsü değiştirilen ama sahipsiz ve bakımsız bırakılan Almus Orman evleri milli parkı sohbet konusu oldu.
 
Almus’un, doğal yapısı ve baraj gölü ile bir Dünya harikası olduğunu ve bu büyük değerin mutlaka işlenip turizme kazandırılması gerektiğini söyleyen Tokat Doğa koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, “Almus’un turizme kazandırılması Almus Ekonomisini harekete geçirir ve Tokat turizminin büyük hamleler yapmasına yol açar. Bu kapsamda Almus Ormanevleri ise doğaya uygun konaklama evlerinin, çadır ve karavan kamp alanlarının yapılarak hizmete sunulmasıyla başlar” dedi.
 
STATÜSÜ KARARNAMEYLE BELİRLENECEK
 
Almus’un doğal güzelliklerinin yanında İnanç turizmine de hazır olduğunu söyleyen İkinci, “Almus’ta Hubyar sultan, Kul himmet ve Hamza Abdal gibi Alevi Bektaşi uluları bulunmaktadır ve bu ululara giden ulaşım yolları da Almus gölü etrafında bulunmaktadır. Ne var ki bütün bu çalışmaları yapabilmemiz için Almus orman evlerinin statüsünü belirleyecek kararnamenin çıkması gerekli. 2018 yılının ilk ayların da da bu kararnamenin çıkması bekleniyor “ diye konuştu.
 
“HALKI TURİZME HAZIRLAMALIYIZ”
 
Tokat Doğa koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Almus’ta bu çalışmaları başlatmadan önce de kesinlikle Halkın turizm konusunda eğitilmesine ihtiyaç vardır.Bu eğitim halkı turizme hazırlamak ve bu sektörde üzerlerine düşecek sorumlulukları öğrenmelerini sağlamak ayrıca da turizm sektöründe ki oluşacak hizmet sektörlerine yatırım, girişim,davranış ve sunuş konularında bilinç oluşturmak, farkındalık yaratmak gerekmektedir.”
 
Yedinci yılında, Almuslular sohbet sofrasına Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürer, Kınık Belediye Başkanı H.Yusuf Geçene, CHP eski Tokat il Başkanı Dursun Aytaç, AK Parti eski Tokat İl Başkanı Eşref Armağan, Almus Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Barış, Avukat Nuri Karaca, Eğitimci Ömer Faruk Aybek, İşadamı Mustafa Çakır, Gençlik Spor İl Şube Müdürü Celal Yurdakul, Diş Doktoru Mehmet Ürkmez, Doktor Hasip Sapçı, İşadamı Ertuğrul Altun,  Hastane Personel Şefi Üzeyir Akti,  İşadamı Yıldıray Yılmaz, Eczacı Mustafa Arslan, Müteahhit Fazlı Tazegül ve  AK Parti Almus İlçe Başkanı Şeref Yılmaz  katıldı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]