• 0

28 Aralık 2017, 19:31 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Eroğlu, 'Önemli Olan Şehrimize Değer Katmaktır'

Eroğlu, 'Önemli Olan Şehrimize Değer Katmaktır'

Tokat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 
 
Tokat Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi imza töreninin açılış konuşmasını yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Şehir ve insanın birbiriyle bağlantılı olduğuna işaret ederek, "Şehre bakınca insanı, insana bakınca şehri görürsünüz. İnsanın ve şehrin hammaddesi topraktır. Şehir ve insan birbiriyle bağlantılıdır. Tokat, insanı ve havası güzel bir şehirdir. Güzelliği yapan, güzelliği yakıp yıkan da insandır. Bizler imar eden, mamur eden bir şeyler ortaya çıkartan bir nefer olarak yıllardan beri beraberce çalışıyoruz. Çalışmaktan elleri nasır tutmuş birçok kardeşimiz var." dedi.
 
Eroğlu, belediyeciliği vakfa benzeterek, "Vakıflar da hiçbir kâr amacı gütmeksizin veren elle alan eli buluşturan bir kurumdur. Belediyeler bir şehrin söz sahibidir. Şehirlerin vizyonudur. Belediyenin vizyonu şehrin vizyonudur, lokomotifidir. Belediye çalışanları tembellik yaparsa o şehir tembeldir. Böylesine önem atfettiğimiz kurumumuzda alın teri akıtan değerli kardeşlerimize verdiği hizmetlerden dolayı tek tek teşekkür ediyorum. Daha çok yapılacak iş var. Bizler faniyiz davamız kalıcı. Kimler gelmiş kimler geçmiştir. Bu şehir ve belediye her zaman yerinde kalmıştır. Önemli olan değer katmaktır. Verilen görevi layıkıyla yapmaktır. Önemli olan gücümüzün yettiğince bu görevi yerine getirmektir. Peygamberimiz İşçinin alın terini kurumadan ödeyin demiştir. Bize düşen görevimizi en iyi ve layıkıyla yapmak alın terimizi bu şehre akıtmak ve başımızı yastığa koyduğumuzda huzurla uyuyabilmek evlatlarımızın yüzlerine bakabilmektir." diye konuştu.
 
2018 önemli bir yıl
 
2018 yılının hem dünya hem Tokat ölçeğinde çok önemli olduğuna dikkati çeken Eroğlu, şunları kaydetti: "Bugün Cumhurbaşkanımızın önderliğinde aldığımız bu mesafeyi çekemeyenler çok fazla. Tüm dünya etrafı nasıl yangın yerine çeviririz bu gayret içerisinde. Mısır'da, Suriye'de işletilen süreç Türkiye'ye sıçratılmak isteniyor. 15 Temmuz'un tek gayesi, Türkiye’yi sekteye uğratmaktı. Trump'ın ortaya attığı asla tasvip edilmeyecek hareket son derece tehlikeli bir yaklaşımdı. Ancak alınan ortak karar ve BM 'deki ortak sonuç böylesine bir zafer ve sonucu elde ettiğimizi ortaya koyuyor. Bir Müslüman'a yakışan da budur. En kutsal şehirlerimiz; Mekke, Medine, Kudüs ve İstanbul'dur. Eğer bunlarla ilgili gerektiği gibi savunmayı gerçekleştirmezseniz, İslami duruşu sergilemezseniz perişan olursunuz. Hamdolsun bugün bunu gerçekleştirdik. Bu bayrak bu vatan bizim.
 
Ne olursa olsun başka Türkiye yok. Türkiye’mize ve vatanımıza , bayrağımıza, dinimize sahip çıkmamız lazım. Herkesin kendi ölçeğinde sahip çıkması lazım. 2018 yılını iyi değerlendirelim, daha fazla çalışarak daha fazla gayret edelim ve görevimizi layıkıyla yapıp şehrimizi daha iyi yerlere getirelim. Yapılanları unutmamak lazım, nasıl bir şehir de yaşadığımızı anlatmalıyız. Toplu İş Sözleşmemizi hep beraberce imzaladık. Bugüne kadar işçimizin hak ettiği parayı asla geciktirmemeye gayret ettik. Toplu İş Sözleşmemizin hayırlı olmasını dilerim."
 
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]