• 0

27 Aralık 2017, 21:58 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

İYİ Parti Lideri Meral Akşener Yozgat'tan Zekeriya Öz'ü Hatırlattı

İYİ Parti Lideri Meral Akşener Yozgat'tan Zekeriya Öz'ü Hatırlattı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Yozgat İl Başkanlığı binası açılışına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Yozgat İl Başkanlığı binası açılışına katıldı.
 
 
İYİ Parti Yozgat İl Başkanlığı binası Genel Başkan Meral Akşener ve parti kurmaylarının katılımıyla gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği açılış miting havasında geçerken Akşener, burada yaptığı konuşmasında hükümetin tarım ve ekonomi politikasını eleştirdi.
 
Akşener, "Yozgat'a yaptıkları en büyük yatırım cezaevi. Siz bu şehri zaten açık cezaevine çevirdiniz herkes kaçtı. Çiftçiye vatandaşa sahip çıkmadınız" dedi.
 
Akşener, partiler arası rekabetin vatandaşın işine yaraması gerektiğinin altını çizerek "Eskiden vatandaş bizim yakamızı tutar hesap sorardı şimdi gidin Bekir Bozdağ'ı eleştirin görün bakalım ne oluyor. İşte bu yüzden ben sizin yerinize eleştiriyorum" ifadelerini kullandı.
 
Akşener'in gündeminde ayrıca KHK'lar vardı. KHK'ların kanunsuz olduğunu söyleyen Akşener şöyle devam etti: "Zekeriya Öz vardı hatırlıyor musunuz, şişman adam. Zırhlı arabası vardı. Savcıydı. O zamanlar Balyoz, Ergenekon soruşturmaları vardı. O zamanlar bir de İzmir'de casusluk soruşturması vardı. Deniz Kuvvetleri'nin önemli amirallerinin tamamı hapisteydi. Genelkurmay Başkanı bu şahıs tarafından hapse atılmıştı. Ben o zaman Meclis yönetiyordum, sayın Bekir Bozdağ bu FETÖ grubuyla ilgili gözleri yaşara yaşara hoca efendi deyişini hatırlıyorum. CHP'lilerin ağzından çıksa F çıksa üstüne atlıyorlardı, en şiddetli savunan da Bozdağ idi. Buradan bürokrasiye sesleniyorum bu KHK'nın kanuna uymayan, anayasa suçu işlenen bu KHK'nın kanunsuz emirlerini yerine getirirseniz Zekeriya Öz'ün yanında yer almanız son derece mümkündür. Zekeriya Öz'ün durumunu unutmayın."
 
Konuşmasının ardından açılış yapan Akşener, binayı gezerek bilgi aldı.
 
Burada partililerle bir araya gelen Akşener, vatandaşın dertlerini dinledi.
 
Akşener, daha sonra programın Kırşehir ayağı için harekete geçti.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]