• 0

07 Aralık 2017, 00:44 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Turhal Kaymakamlığı'ndan Anlamlı Etkinlik

Turhal Kaymakamlığı'ndan Anlamlı Etkinlik

Turhal Kaymakamlığı anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. Turhal ilçesinde ikamet eden 16 Kıbrıs Gazisi Kaymakamlığın organizasyonunda 43 yıl sonra yeniden Kıbrıs'a gitti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Turhal Kaymakamlığı anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. Turhal ilçesinde ikamet eden 16 Kıbrıs Gazisi Kaymakamlığın organizasyonunda 43 yıl sonra yeniden Kıbrıs’a gitti.
 
Turhal'da ikamet eden gaziler Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer’in girişimleri ile 43 yıl önce savaştıkları topraklara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) program düzenlendi. Gazileri Kıbrıs'a yolcu eden Kaymakam Üçer, "Değerli gazilerimiz Kıbrıs çıkarmasından sonra oralara tekrar gitme fırsatı bulamadıklarını bize iletmişlerdi. Bizde 43 yıl sonra bu özlemi gidermek, oraları yeniden gazilerimizi bu defa selametle ve barış içerisinde göndermek üzere bu programı yaptık. Gazilerimiz değerli eşleriyle beraber 3 gün süren bir gezi kapsamında Kıbrıs'a gidecekler. Orada şehitlikleri ziyaret ettiğinizde bizler adına da inşallah birer Fatiha okursunuz. Aslında ilçemizde 40 civarında Kıbrıs gazimiz var. Fakat bir çoğu çeşitli nedenlerle bu geziye katılamadılar. Katılamayan gazilerimiz için de birkaç ay içerisinde böyle bir tur düzenleyebiliriz. Biz Kaymakamlık olarak sadece Kıbrıs ile sınırlı kalmayıp Çanakkale, Sarıkamış ve bunun gibi yerlere gezileri sürekli yapacağız" şeklinde konuştu.
 
Turhal Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Bozkurt da 43 yıl sonra yeniden Kıbrıs'a gidecek olmaktan dolayı duydukları heyecanı yaşayarak, "Çünkü onun sayesinde yıllar sonra Kıbrıs'a gidip o günleri tekrar yaşayacağız ve anılarımızı tazeleyeceğiz. Bu sayede Şehitlikler başta olmak üzere Kıbrıs'ı ziyaret edeceğiz. Allah Kaymakam Beyden razı olsun" dedi.
 
Yapılan etkinliğin ardından Turhal'dan yolcu edilen Gaziler, Ankara'dan hava yolu ile Kıbrıs'a gitti.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]