• 0

02 Aralık 2021, 11:32 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Başkan Özdilek, 'İstihdam sürsün, Niksar büyüsün diye çalışıyoruz'

Başkan Özdilek, 'İstihdam sürsün, Niksar büyüsün diye çalışıyoruz'

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan firmaların inşaat çalışmalarına başlamasıyla ilgili, 'Niksar dünyaya açılıyor, Üretimle çiftçiler kazanıyor. Niksar OSB de Adek Global ve Nevtek firmaları için tahsis edilen alanda inşaat çalışmaları başladı.' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Firmaların üretime geçmesi ile Niksar da üretilen tarım ürünleri dünya pazarlarına satılacak.Verimli Niksar ovası içinde yapılan tarım ile çiftçiler ürettikleri malların yurt içi ve yurt dışı piyasalarında yer bulmasıyla kazancı artacak.
 
 
İSTİHDAM SÜRSÜN NİKSAR BÜYÜSÜN

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan firmaların inşaat çalışmalarına başlamasıyla ilgili, "Niksar Organize Sanayi Bölgemizde tahsislerini gerçekleştirdiğimiz Adek Global ve Nevtek firmaları inşaat çalışmalarına başladılar. Her iki firmamız fabrika kurulumlarının tamamlanmasıyla; İlçemiz çiftçilerinin ürettikleri domates, elma, soğan, çilek olmak üzere bir çok ürünü alarak, kurutma ve paketleme işleminin ardından Niksar’ımızın ürünleri dünya pazarına sunulacak. Bununla birlikte ilçemizde bir yandan istihdam artarken diğer taraftan üreticimiz kazanacak. İstihdam sürsün, Niksar büyüsün diye çalışıyoruz" dedi.
 
 
Yakup Orakçı - Hami İşler
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]