• 0

25 Kasım 2017, 10:09 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Yalçın, 'Kamuda Güvence Bekleyen Bütün Çalışlara Kadro'

Yalçın, 'Kamuda Güvence Bekleyen Bütün Çalışlara Kadro'

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Çağrımız sadece taşerona kadro başlığıyla bu süreci sonuçlandırmayın. Bunu kamuda güvence bekleyen ve istihdam biçiminden dolayı rahatsızlık duyanların tamamının rahatsızlıklarını giderecek, çalışana kadro anlamında tamamını çözecek bir paket halinde çıkaralım diyoruz ve bunu Tokat'tan bir kez daha yineliyoruz" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Çağrımız sadece taşerona kadro başlığıyla bu süreci sonuçlandırmayın. Bunu kamuda güvence bekleyen ve istihdam biçiminden dolayı rahatsızlık duyanların tamamının rahatsızlıklarını giderecek, çalışana kadro anlamında tamamını çözecek bir paket halinde çıkaralım diyoruz ve bunu Tokat’tan bir kez daha yineliyoruz” dedi.
 
 
 
Aile ziyareti kapsamında Tokat’a gelen Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sendika üyeleri ile bir araya geldi. Özel bir işletmede düzenlenen programa katılım yoğun oldu.
 
Kamuda güvence bekleyen tüm çalışların güvence altına alınması gerektiğini ifade eden Başkan Yalçın, “Hükümetin önünde şu an taşerona güvence anlamında bir çalışma taslağı var ve hükümet çalışma bakanlığı çözüm arayışını sonlandırmak üzere bunun taşerona kadro başlığı ile sunulması çok doğru değil. Bunun kamuda güvence bekleyen bütün çalışlara kadro başlığı ile sunulması doğru olandır çünkü kamuda sadece şuan taşeron çalışma arkadaşlarımızın bu anlamda bir güvence beklentisi yok aynı zamanda 3. Dönem toplu sözleşmede imza altına alınmış olan 4C-4B memur işi yapan ama işçi kadrosunda bulunan arkadaşlarımızın bu anlamda beklentileri var. Bu beklentilerin toplu sözleşme süresi dolmadan 31 Aralık 2017 olmadan netleştirilmesi gerekiyor. O yüzden biz çalışma Bakanı ile yaptığımız değerlendirmede karşılıklı yaptığımız görüşmelerde bu isteği kendisine de ilettik. Bizim temel yaklaşımımız şu sadece arkadaşlarımız kadro başlığı ile bunun sonuçlandırılması çok doğru olmayacaktır. Onun için bununla beraber 4Clilerin beklentileri de karşılanmalı” dedi.
 
Taşerona kadro başlığıyla bu süreci sonuçlandırmayın
 
Başkan Yalçın, “Her sorun ortaya çıktığında yeni bir hak getirmek kolay gibi gözükse de çalışma hayatını daha da karmaşık hale getiriyor. Bu çalışma mevzuatı açısından da son derece sıkıntılı. Aynı çalışma ortamında aynı işi yapıp farklı iş statüsünde bulunan insanların bir biri ile çalıştıkları ortamda ki iş huzurları açısından da iç huzurları açısından da çok sağlıklı değil.
 
Bizim bu vesile ile çağrımız sadece taşerona kadro başlığıyla bu süreci sonuçlandırmayın. Bunu kamuda güvence bekleyen ve istihdam biçiminden dolayı rahatsızlık duyanların tamamının rahatsızlıklarını giderecek çalışana kadro anlamında tamamını çözecek bir paket halinde çıkaralım diyoruz ve bunu Tokat’tan bir kez daha yineliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]