• 0

25 Eylül 2021, 21:44 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

CHP'li Karabat, 'Sorunları olan değil refahı yüksek Türkiye olacak'

CHP'li Karabat, 'Sorunları olan değil refahı yüksek Türkiye olacak'

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Özgür Karabat, Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Haber60 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yakup Orakçı'yı makamında ziyaret etti. Karabat. "Sorunlarla boğuşan değil Refah seviyesi yüksek bir Türkiye olacak' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Özgür Karabat, beraberinde CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Merkez İlçe Başkanı Ender Ergün, Kadın Kolları Başkanı Zarife Üngör ve Yönetim Kurulu üyeleriyle ABYB Genel Başkan Yardımcısı ve Haber60 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yakup Orakçı'yı ziyaret ettiler.
 
Yapılan ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Özgür Karabat Chp'nin herkes için umut olduğunu belirtti.
 

İNSANDAN YANA POLİTİKA ÜRETİYORUZ

Özgür Karabat "Sahada gezdiğimizde görüyoruz ki ciddi bir fiyat artışı var. Üretim maliyetleri artarken, ürünlerimizin değeri azalıyor. Devletten destek alamayan çiftçimiz toprağını terk ediyor. Üretim düşüyor, tarım arazileri küçülüyor. Fakat CHP olarak bütün bu sorunları çözeceğiz. CHP herkesin umudu olan bir partidir. Biz insandan yana bir politika üretiyoruz, sosyal devletten yana bir politika üretiyoruz. İnsani değerlerimiz güçlüdür" dedi.

KAYNAKLAR ADALETLİ DAĞITILMALI

Özgür Karabat, "Kaynakların adaletli bir şekilde dağıtılması ile beraber ciddi bir eğitim reformuna ihtiyacımız var. Türkiye'deki eğitim eşitliğinden bahsetmemiz gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda eğitim seviyesinin artırılması gerekiyor, refah toplumu önemli bir hedeftir. Türkiye bunu başarabilecek bir bu konuda hızlı atılımlar yapılmalı endüstri atılımı gerçekleştirilmelidir." dedi.
 
MİLLET İTTİFAKI KENDİNİ GELİŞTİRMEYE TALİPTİR

Özgür Karabat, "Türkiye'de siyasal kutuplaşma toplumsal kutuplaşma ya da neden oluyor. Türkiye'de vatandaşlar arasında kutuplaşmayı azaltmamız gerekiyor her siyasetçinin bunu yapması gerekiyor. Esas ittifakın milletin arasındaki barış olduğunuz seçimlerin geçici olduğunu unutmamak gerekir. Vatandaşları karşı karşıya getirmek yerine seçimi doğru bir şekilde anlatmak gerekiyor. Millet ittifakı kendini korumaya değil kendini geliştirmeye talip olan bir İttifak'tır" dedi.
 
 
DOĞU TÜRKİSTAN'I YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Özgür Karabat, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak, etnik, dini ve kültürel bağlarımızın olduğu Uygurlar konusundaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Uygurların kendi benliklerini koruyarak, temel hak ve özgürlüklerden eşit şekilde faydalanmalarına, güvenlik, istikrar, refah, huzur ve uyum içinde yaşamalarına ve yaşam düzeylerinin yükseltilmesine büyük önem atfediyoruz" dedi.
 
Yakup Orakçı - Hami İşler
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]