• 0

13 Kasım 2017, 21:03 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Akkaya, 'Haksızlığa Karşı Hiç Susmadık'

Akkaya, 'Haksızlığa Karşı Hiç Susmadık'

Türk Eğitim-Sen Tokat Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu toplantısı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türk Eğitim-Sen Tokat Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu toplantısı yapıldı.
 
Öğretmenevi Ballıca Düğün Salonu’nda düzenlenen Türk Eğitim-Sen Tokat Şubesi 6. Olağan Genel Kuruluna Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Onur Çalışkan, Başkan adayları Hakan Akkaya, Turgut Türkçü ve sendika üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Divanın oluşması, Divanın Gündemi okunması ve oylanması, seçim şeklinin belirlenmesi ile devam etti. Daha sonra konuşmalara geçildi. Başkan Adayı Turgut Türkçü yaptığı konuşmada; “Bu seçimin sendikamıza hayırlar getirmesini diliyorum. Biz hep söyledik yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, var olsun Türk Milleti dedik. Ne mutlu Türküm diyene” dedi. 
 
Korkusuzca inandığımız gibi davrandık
 
Türk Eğitim-Sen Tokat Şubesi Başkanı olarak 3 dönemdir görev yapan Hakan Akkaya ise konuşmasında “Üç dönemdir yönetimdeyiz. Bu güne kadar ne yapmışsak beraber yaptık. Eksiğimiz oldu fazlamız oldu, takdir edildiğimiz oldu eleştirildiğimiz oldu ama çok çok şükür yanlış yapmadık. Çok şükür nefsimize uymadık çok şükür sizleri utandırmadık. Haksızlığa karşı hiç susmadık. Yeri geldi ki bu bizim için Çanakkale’de canlarını veren ecdadımıza karşı ödenecek borçlardan biriydi. Açılım zırvasının devam ettiği süreçte Tokat’a gelen akil adamlara bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstermek için korkusuzca inandığımız gibi davrandık ve belki de hayatımda benim gelebileceğim en yüksek makamdı. Hiçbir akil gözümün içine bakamadı. Yeri geldi bizi yönetenlere dik durduk suç duyurusunda da bulunduk dava da açtık eylemde yaptık ki bunların hepsini de inandığımız için yaptık” dedi.
 
Hiçbir arkadaşımı hiçbir makama değişmedim, değişmeyeceğim
 
Hakan Akkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ben öncelikle bunları yaparken yanımda duran tüm yönetim kurulu üyelerimize ben teşekkür ediyorum. Ne yaptıysak beraber yaptık. Yine sevinerek söylüyorum kibir tane üyemiz, bir tane arkadaşımız ya da Tokat’ta yaşayan bir tane hemşerimiz bize Türk Eğitim-Sen şu konuda niye sessiz kaldı demedi.Tam tersine vatanı siz mi kurtaracaksınız, derdiniz ne, niye bu kadar uğraşıyorsunuz, hayırdır, diye sordular.Dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Yönetim kurulu üyeliği olunur, şube başkanlığı olunur, hepsi geçer ama kalpler kırılırsa dostluklar biterse bunun tedavisi çok zor olur. Ben şahsım olarak ve yanımda yer alan başta Bünyamin Kurtul olmak üzere ve devamında delege adayı arkadaşlarımız olarak hep buna dikkat ettim, hep bunu rica ettim. Yapacaklarımızı anlatalım isterdik ama yaptıklarımızla ilgili farklı bakış açılarına cevap vermeye çalıştık.
 
Özellikle Turhal konusu ile ilgili konuşmadık, bilmeyen arkadaşlar için değineyim sizin de içiniz rahat olsun. Turhal ilçe başkanlarımızdan Sayın Abdullah Karadeniz, Mustafa Bey’den bir önceki görevini bırakmak istediğini söyleyince ilçe temsilcisi aradık. Kimse almak istemedi, temsilci olmak istemiyorlar niye nimet değil külfet var bizde. Bir yerlere atama yapmıyoruz, atananların hakkını yapmak üzere mücadele ediyoruz. Yeri geliyor yönetenlerle mücadele ediyoruz. Oda biraz istek mücadele istediği için bulamadık. Ben yönetim kurulu üyelerimizden arkadaşlarımız şunu dedi. Senin amcanın çocukları var orda adam gibi adamlar. Düzgünler onlar yapsın dediler. Aynen cevabım “burası Türk Eğitim Sen dedim. Akkaya Eğitim Sen değil. Israr ettiler, görüştük sağ olsunlar düzgünce de yapıyorlar. Turhal da şayet bu gün oradaki üyelerimiz bizle, yönetim kurulu üyelerimizle gayet iyi biliyoruz altı yedi yıldır. Turhal’daki seçimin sonucu da zaten bunu gösteriyor. Burada yer alan insanlar baş tacıdır. Nefsini açmış insanlardır. Yaptığımız on yıldır ortada. Hiçbir arkadaşımı hiçbir makama değişmedim, değişmeyeceğim de. Bizden yana hakkımı varsa helal olsun, kendilerinin varsa haklarını helal etsinler. Özellikle de şunu diyeyim, yaklaşık on yıldır aynı binadayız. Küçük bir binamız ama yeri güzel diye hep beraber buradayız. Yeni yönetimimize nasip olursa değişim olur, onu da değerlendiririz. Diğer konularda da çok şükür bu güne kadar yaptığımız gibi yine gücümüz enerjimiz oldukça her iş yerinde her okulda hep olacağız, hep anlatacağız çünkü İsmail Kuncuk gibi bir genel başkanımız var. Hiç susmadan haksızlığa karşı mücadele eden ve ondan aldığımız güçle de öğretmen odalarında iş yerlerinde bu kadar dik konuşabiliyoruz. Bu kadar güvenli konuşabiliyoruz. Buna da bundan sonra devam edeceğiz. İnşallah bunca yıldır üç dönemdir sizi hiç utandırmadan yaptığım bu görevi yine utandırmadan yapabileceksem Allah nasip etsin, nefsimize uyacaksak ta Allah sizlerin aklına bir şey düşürüp nasip etmesin. Hakkınızı helal edin
 
Hakan Akkaya’nın Listesi
Yönetim Kurulu Aday Listesi
 
ASİL
1-Hakan Akkaya
2- Bünyamin Kurtul
3-Hatice Öğreden
4-Hüsamettin Erden
5- Nurses Yıldız
6-Ümit Bulut
7- Alper Hakan Erarslan
 
YEDEK
1-Yavuz Gelebür
2- Kazım Yücel
3- Mahmut Arı         
4- Atilla Avşar
5- Ahmet Durmaz
6- Mesut Çardak
7- Ahmet Öztav
 
DENETLEME KURULU ADAY LİSTESİ
 
ASİL                                              
1-Metin Tayarer
2-Sıtkı Durucu
3-Emre Akgül
4-Mustafa Somuncu
5-Ahmet Ulukaya
 
YEDEK
1-Ekrem Eroğluer
2-Muzaffer Güler
3-Fatih Demir
4-Murat Dinçer
5-Talip Işıklıyurt
 
DİSİPLİN KURULU ADAY LİSTESİ
 
ASİL
1-Hüsamettin Elmascıoğlu
2-Mustafa Coşkun
3-Kubilay Yılmaz
 
YEDEK
1-Lami Yücel
2-Sezai Öğreden
3-Seyfi Karslı
 
GENEL MERKEZ (ÜST KURUL) DELEGELERİ ADAY LİSTESİ
1-Hakan Akkaya
2-Bünyamin Kurtul
3-Mehmet Oğuzhan İlhan
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]