• 0

07 Kasım 2017, 12:09 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Reşadiye'de Muhtarlar Toplantısı

Reşadiye'de Muhtarlar Toplantısı

Vali Dr. Ömer Toraman, Reşadiye ilçesinde köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ömer Toraman, Reşadiye ilçesinde köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.
 
Reşadiye Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda, 72 köy ve 39 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Vali Toraman, muhtarlık müessesesinin önemine işaret ederek konuşmasına başladı.
 
Muhtarların, devletimizin vatandaşa en yakın temsilcileri olduğunu ifade eden Vali Toraman, “Elbette muhtarlarımızın tek vazifesi köye gelecek hizmetlerle ilgilenmek değildir. Sizler, aynı zamanda köyün emniyetinden ve düzeninden de sorumlusunuz. Devletin vatandaşa en yakın temsilcileri sizlersiniz” dedi. 
 
TAŞIMALI EĞİTİM VURGUSU
 
Konuşmasında taşımalı eğitim hususuna da değinen Vali Toraman, “İlimiz genelinde yoğun bir taşımalı eğitim uygulanıyor. Çocuklarımızın güvenliği bizim için her şeyin üstünde. Onların başına gelebilecek her türlü olumsuzluktan bizler sorumluyuz.  Özellikle okul servisleri ile ilgili olarak gördüğünüz, işittiğiniz eksiklikleri muhakkak yetkililerle paylaşın” dedi.
 
TERÖRLE MÜCADELEDE HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR
 
Muhtarlardan, yayla evlerinde yaşam malzemesi bırakılmaması hususunda vatandaşların uyarılmasını da isteyen Vali Toraman, “Bununla ilgili olarak Türkiye genelinde bir duyuru yayınlandı, biz de yayınladık bu duyuruyu. Bu hususa dikkat ederek, vatandaşlarımızı bilinçlendirelim. Kış dolayısıyla terk edilen yayla evlerinde, hiçbir yaşam malzemesi bırakmayalım” dedi.
 
HEDEFİMİZ, DIŞARIYA HASTA SEVKİNİ EN AZA İNDİRMEK 
 
Tokat genelindeki sağlık hizmetlerinden de söz eden Vali Toraman, pratisyen ve uzman hekim konusunda eksiklerin giderilmesi noktasında çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, “Sayın Bakanımızın desteğiyle Tokat’a çok ciddi manada ilave doktor kontenjanı ayrıldı. Zaten altyapı konusunda çok eksiğimiz yok. Personel ve doktor noktasında da eksiklerimizi giderildiğinde, vatandaşlarımıza en iyi şekilde sağlık hizmetlerini sunacağız. Amacımız, Tokat’tan dışarıya hasta sevkini minimuma indirmek” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.
 
Konuşmasının ardından muhtarların isteklerini ve sorunlarını dinleyen Vali Toraman, sorunların çözümüne ilişkin, toplantıda hazır bulunan kurum ve kuruluş temsilcilerine talimatlar verdi.
 
Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Niksar Kaymakamı ve Reşadiye Kaymakam Vekili Selami Kapankaya, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ile Reşadiye’ye bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]