• 0

01 Kasım 2017, 06:39 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Bölgenin En Büyük Kitap Fuarı Açıldı

Bölgenin En Büyük Kitap Fuarı Açıldı

Tokat Belediyesi organizesinde; Kent Konseyi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Evi Organizasyon işbirliği ile düzenlenen 'Tokat Kitap Fuarı' kapılarını ziyaretçilerine açtı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi organizesinde; Kent Konseyi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Evi Organizasyon işbirliği ile düzenlenen “Tokat Kitap Fuarı” kapılarını ziyaretçilerine açtı.
 
 
Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan fuarın açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 
 
Ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kitap fuarına ilişkin bilgiler verdi. Dünyadaki en önemli varlığın bilgi olduğuna işaret eden Başkan Eroğlu, “Dokuz gün boyunca Tokat’ta 1 milyon kitabı okuyucuyla buluşturacağız. 167 tane etkinlik ve onlarca yazarımızla, kültürel anlamda dolu dolu günler geçireceğiz. Bizim dinimizin ilk emri oku! Dolayısıyla okumalıyız, çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Hedefimiz, bu fuarla 500 bin insanımızı 1 milyon kitapla tanıştırmak” dedi. 
 
Konuşmasına Tokat’ın bir kültür ve medeniyet şehri olduğuna vurgu yaparak başlayan Vali Toraman ise, “Medeniyetler mahsulünü kitap olarak verir. Yine medeniyetler, ürettiklerini kitaplar aracılığıyla gelecek kuşaklara intikal ettirir. O nedenle kitap,  bizim medeniyetimiz için de çok önemli bir nesnedir” dedi.  
 
Kitabı okuyucuyla buluşturmanın önemli olduğunu ifade eden Vali Toraman, “Bu fuar da bu manada okuyucuyla yazarı, kitapla okuyucuyu buluşturan büyük bir organizasyon. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Alanı da vereni de mahcup etmeyen en güzel hediye kitaptır. Bu vesile ile dostlarımıza, tanıdıklarımıza bolca kitap hediye edelim” dedi.
 
Konuşmaların ardından, Tokat 1. Kitap Fuarı’nın açılışı; Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan diğer protokol mensupları, yazarlar, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. 
 
Açılışın ardından kitap fuarını gezen Vali Toraman, imza günleri olan yazarlardan Rasim Özdenören, Vehbi Vakkasoğlu ve Yalvaç Ural ile bir süre sohbet etti. 
 
31 Ekim - 8 Kasım tarihleri arasında devam edecek fuar boyunca söyleşiler, konferanslar, şiir dinletileri ve imza etkinlikleri yapılacak. Okurlar, kitap günleri boyunca sevdikleri yazarlar ve kitaplarla bir araya gelecekler.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]