• 0

20 Şubat 2021, 15:05 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Zengin, 'Tokat Milletvekili olduğum için gurur duyuyorum'

Zengin, 'Tokat Milletvekili olduğum için gurur duyuyorum'

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, 'Eğer AK Parti'de kadınların gücü olmasaydı kesinlikle buraya gelemezdik. Bu dava kadınların omuzlarında yükseldi. İnsanı başarıya götüren ıstıraplardır, acılardır. Acılar olmadan gerçek bir hayat hikâyesi olamaz. Asıl başarı ıstıraba, acıya rağmen ayağa kalkıp gitmek istediğin yere yürümeye çalışmaktır.' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

'BİZİ KORKUTABİLECEKLERİNİ SANIYORLAR'

AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin bu hafta Meclis'te nöbetçi olduğunu hatırlatarak, "Kavgamız hiç bitmiyor. Arkadaşlarımız da şahittirler, dün gün biterken acayip bir tartışmaya sahne oldu, Genel Kurul. Hala da bunun kavgaları devam ediyor şu anda. Benim üzerimden devam eden FETÖ'cüler, PKK'lılar, CHP'liler, HDP'liler hepsi birleşmişler maşallah. Fakat ben kendimin bir remz olduğunu düşünüyorum asıl mesele sizsiniz değerli kardeşlerim. Sizin gücünüz. Onları korkutan sizin gücünüz. Hashtag’lar açmışlar bizim gibi kadınlara diyorlar ki 'Karanlık kadınlar'. Ben size soruyorum; Adı AK, ruhu AK, davası AK, alnı AK kadınlardan karanlık mı olur. Korkaklar. Bizi sindirmek için yasakladılar, ikincileştirdiler. Okumamızı istemediler, çalışmamızı istemediler. Meclise gelmemizi istemediler. Ama biz ne yaptık? Hukuk içinde kalarak bunların hepsini adım adım adım aştık. Bundan sonra böyle olmaya devam edecek. Eğer bizi korkutabileceklerini sanılıyorlarsa yanılıyorlar" dedi.
 
 
'FETÖ'CÜLER KENDİLERİNİ ÇOK UYANIK SANIYORLAR'

FETÖ'cülerin kendilerini uyanık sandıklarını söyleyen Zengin, "Biliyorsunuz bu FETÖ'cüler kendilerini çok uyanık sanıyorlar, zeki sanıyorlar. Hayatları hırsızlıkla geçmiş; sınava girmiş çalmışlar, şimdi tam kapıdan girerken öğreniyorum benim sosyal medya hesabıma bloke koymaya çalışıyorlar. Bizi şikayet ediyorlar. Niçin? Meclis'te yaptığım bence çok haklı, çok yerinde, her kelimesini tekrarlayabileceğim bir konuşma için. Kim benim ifade özgürlüğümün önünde engel olabilir? Kim benim kelimelerimi yamultabilir? Kelimeler benim kelimelerim. Benim kafamdan, benim ruhumdan dökülen kelimeler. Ve her birisinde yaşanmışlık var. O yüzden bunlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bizim önümüzde, kadınların emeğinin önünde duracak hiç kimseyi tanımıyoruz" diye konuştu.
 

TOKAT MİLLETVEKİLİ OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYUYORUM

AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, hayatı boyunca çok çalıştığını ve hak mücadelesi verdiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Çok net söylüyorum. Buradan size söz veriyorum. Zaten çok çalışarak geldim ben bu günlere. Çocukluğumu bilenler var. Her daim en çalışkan öğrenci oldum, en başarılı öğrenci oldum. Hayatım böyle geldi böyle geçiyor. O yüzden size söz veriyorum; Bir çalışıyorsam on çalışacağım. On çalışıyorsam, yüz çalışacağım. Bir okuyorsam, bin okuyacağım. Bin kelime söylüyorsam, 1 milyon kelime söyleyeceğim. Onların gücü bizim imanımızın gücüne zinhar yetişemez. Ve Allah'a hamd ediyorum. Bu lafları Tokat’tan söylüyorum, şehrimden söylüyorum. Gurur duyuyorum Tokat Milletvekili olduğum için. Özlem Zengin Tokat Milletvekili. Bundan gurur duyuyorum. Bunu bilesiniz. Utanmadan kadın hakları, kadın hakları. Yahu siz ne anlarsınız kadın haklarından. Bizim hayatımız hak mücadelesiyle geçti. Siz korunaklı alanlarda otururken, biz sokaklarda eylem yapıyorduk. Siz bizi üniversitelere almazken biz bunun mücadelesini veriyorduk. Siz, biz seçilmeyelim diye uğraşırken, biz bütün kadınlar seçilsin meclise gelsin diye uğraşıyorduk. Rabbime hamd ediyorum Ben Türkiye'nin ilk baş örtülü Grup Başkan Vekiliyim. Ve sizlere, bütün Tokatlılara teşekkür ediyorum. Ben derken, şahsımı kastetmiyorum. Bu kadar insan niye bana saldırıyor. Ben sadece bir insanım. Sizler gibi çocuğuna bakan, yemeğini yapan, hayatını kazanmaya çalışan, davası için uğraşan bir insanım. Bana olan nefret size olan nefretleridir. Başka bir şey değil."

“Toplaşmışlar bir yalan uyduruyorlar. Bunlarla sizi oyalamayacağım çünkü bu lafların telaffuzundan bile hicap ediyorum. Ben konuşmalarımı meclise saklıyorum. Mecliste bunlara gereken cevabı veririm o benim işim. Bundan kimse şüpheye düşmesin bu benim işim. Şimdi ClubHouse’lar oluşturmuşlar açık alanlarda konuşmaları yetmiyor daracık odalarda toplaşıyorlar konuş konuş konuş… Değerli kardeşlerim biz açık alan, kapalı alan, meclis, televizyon… biz yıllardır her yerde açık açık konuşuyoruz. Biz aynı insanız rol yapmıyoruz sahiciyiz o yüzden Tayyip Erdoğan başarılı. Hayatı, davası, siyaseti her şeyi sahici. Biz laf değil iş üreten bir partiyiz” dedi.
 

BU DAVA KADINLARIN OMUZLARINDA YÜKSELDİ

Buraya gelirken ben başka bir konuşma yapmayı planlamıştım, Havva Hanım’ı, Şebnem Hanım’ı biliyorum bu parti kurulduğundan beri hizmet verdi. Parti kurulduğundan beri her biriniz evinizden, ocağınızdan, eşinizden, evlatlarınızdan fedakârlık yaparak buralara geldiniz. Size servis edilmedi, önünüze hazır gelmedi. Herkes büyük bir gayret ve özveriyle buralara geldi. Bu günden sonra da öyle olacak. İşte Ak Parti Türkiye’nin kendi hayatında, işinde gücünde olan tırnak içinde sıradan kadınların omuzunda yükseldi.  Eğer AK Parti’de kadınların gücü olmasaydı kesinlikle buraya gelemezdik diyen Zengin konuşmasının devamında, Bu dava sıradan kadınların omuzlarında yükseldi. İnsanı başarıya götüren ıstıraplardır, acılardır. Acılar olmadan gerçek bir hayat hikâyesi olmaz. Asıl başarı ıstıraba rağmen acıya rağmen ayağa kalkıp gitmek istediği yere yürümeye çalışmaktır. Çanakkale’de de böyleydi.  İnsanlar açken o zaferi kazandılar. Askerlerimiz, o ‘hey 15’liler’… 15 yaşındaki çocuk açken o zaferi kazandı. Gücünü imanından aldı. Şimdi benim sizden ricam değerli kardeşlerim, bir kendi gündemimiz olması lazım bizim başkalarının gündemini takip edecek vaktimiz yok. Bizim kendi gündemimiz, hedeflerimiz var. Onlar kendi gündemleriyle oyalansınlar Bizim kendi gündemimiz var biz kendi gündemimize devam edeceğiz. Bu gündemi gerçekleştirirken şimdiye kadar yaptıklarımızın hepsini yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
HAVVA SABUNCUOĞLU AK PARTİ TOKAT KADIN KOLLARI BAŞKANI OLDU

Tek listeyle gidilen seçimde Havva Sabuncuoğlu AK Parti Tokat Kadın Kolları başkanlığına seçildi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]