• 0

13 Ekim 2017, 19:55 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Kadim Durmaz'dan Faturalara İndirim Teklifi

Kadim Durmaz'dan Faturalara İndirim Teklifi

CHP Tokat Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Kadim Durmaz, Gazilere, harp malullerine ve şehit yakınlarına doğalgaz, internet ve telefon faturalarında indirim sağlanması için kanun teklifi verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Kadim Durmaz, Gazilere, harp malullerine ve şehit yakınlarına doğalgaz, internet ve telefon faturalarında indirim sağlanması için kanun teklifi verdi.
 
DOĞALGAZ, İNTERNET VE TELEFON FATURALARINDA İNDİRİM
 
Kadim Durmaz’ın Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal ve Hizmet Tarifeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik ön gören teklif TBMM başkanlığına sunuldu.
 
Kanun teklifinin gerekçesinde, gazilerin ve şehit yakınlarını yaşadığı sosyal ve ekonomik sorunlara değinen Durmaz, “Vatanımızın ve milletimizin varlığını, devletimizin bütünlüğünü, yurttaşlarımızın huzur ve güvenini sağlayan, görevlerini üstün hizmet anlayışı içinde, canlarını feda etmekten çekinmeyerek yaparken hayatını kaybeden şehitlerimizin geride kalan dul ve yetimleri ile malûl ve gazilerin taleplerinin olabildiğince yerine getirilmesi her şeyden önce kutsal vatandaşlık görevidir. Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin talep ve beklentileri bir devlet sorumluluğuyla ele alınmalıdır.“ dedi.
 
Durmaz, kanun teklifinin devamında şu ifadelere yer verdi; “Fedakâr vatan evlatlarının hakkını ödemek hiçbir şekilde mümkün olmasa da devletimiz bir nebze de olsa gazilerimizin ve şehit ailelerimizin yaşam standartlarını yükseltmekle, onların kimi ihtiyaçlarını gözetmekle yükümlüdür.
 
Bilindiği üzere gazi ve şehit yakınlarına ve harp malullerine elektrik ve su faturasında indirim sağlanmakta; ancak önemli diğer gider kalemlerini oluşturan doğalgaz, internet ve telefon faturalarında herhangi bir indirim sağlanmamaktadır. Özellikle vergilendirme oranları dikkate alındığında ciddi bir gider kalemi haline gelen bu ödemelerde indirime gidilmesi veyahut bu gider kalemlerinden vergi alınmaması dahi anlamlı olacaktır.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]