• 0

13 Ekim 2017, 03:27 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

'Hakkımız Olan İlçeliği İstiyoruz'

'Hakkımız Olan İlçeliği İstiyoruz'

Tokat'ın Reşadiye İlçesine Bağlı Bereketli ve Bozçalı Belde Başkanları iki beldenin birleşerek İlçe olması için düğmeye bastı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ın Reşadiye İlçesine Bağlı Bereketli ve Bozçalı Belde Başkanları iki beldenin birleşerek İlçe olması için düğmeye bastı.
 
 
Belde Başkanları Necati Şahin ve Bolhan Dumuş yapmış oldukları ortak açıklama da “Reşadiye’nin iki büyük beldesi olarak, geçmişteki hatayı yapmayacağız. İlçeliğe bizde talibiz. Hazırlıklarımız yapılıyor. Resmi müracaatı bir hafta içinde yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Hakkımız olan ilçeliği istiyoruz” dediler.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe'de AK Partili milletvekilleri ile bir araya geldiği görüşmede "Büyükşehir olmak için aranan nüfus rakamı düşürülecek. Büyükşehir sayısı 50-60'ı bulabilir" açıklaması üzerine Tokat dahil 28 ilin büyükşehir olmasıyla kapanacak beldeler çözüm arayışına girdi. Tokat’ın büyükşehir olmasıyla merkez ve ilçelere bağlı 25 belde belediyesi kapanacak. Evliya Çelebi'nin Seyahatname isimli eserinde tarif ettiği İskevsür Ovasının merkezine iki kardeş beldeyi birleştirerek yeni bir ilçe kazandırmak için Bozçalı Belediye başkanı Bolhan Durmuş ve Bereketli Belediye başkanı Necati Şahin resmi başvuru yapmaya hazırlanıyor.
 
BAŞKANLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: “HAKKIMIZ OLAN İLÇELİĞİ İSTİYORUZ”
 
Tokat’ın Reşadiye İlçesine Bağlı Bereketli ve Bozçalı Belde Başkanları iki beldenin birleşerek İlçe olması için düğmeye bastı. Bereketli Belde Başkanı Necati Şahin ve Bozçalı Belde Başkanı Bolhan Durmuş yapmış oldukları ortak açıklama da;  “Şu sıralar büyük şehirle alakalı dedikodular ve İskevsir ilçelik platformunun sosyal medyadan anonsları dolaşmakta. Biz Bereketli Beldesi ve Bozcalı beldesi olarak ilçelik için resmi girişimimizi yapacağız. Tokat’ta eğer ilçelik verilecekse bunu hak eden belde coğrafi konum olarak nüfus yoğunluğu olarak iki ili bağlayan yol güzergahı, Niksar - Ordu Karadeniz yolu bağlantısı Bereketli ve Bozcalı arasındaki kavşak da birleşiyor .1908 de nahiye olan bir Belde etrafın da 20 ye yakın köy bulunan açılıma büyümeye elverişli coğrafi konumu bir çok geçerli sebebi var. Kısacası Reşadiye’nin iki büyük beldesi olarak, geçmişteki hatayı yapmayacağız. İlçeliğe bizde talibiz. Hazırlıklarımız yapılıyor. Resmi müracaatı bir hafta içinde yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Hakkımız olan ilçeliği istiyoruz” dediler.
 
 
DERNEKLERDEN TAM DESTEK
 
Siyasilerin yanı sıra Bereketli ve Bozcalı belde ve çevresindeki dernekleri ziyaret eden belde belediye başkanları ilçe olma yolunda siyasilerden ve derneklerden destek istediler. Hebüllüköyü Dernek başkanı Halil Çelik Tokat’ta ilçe olmayı en çok hak eden beldelerin Bozçalı ve Bereketli Belediyeleri olduğunu belirterek, “Tokat'ımıza, Evliya Çelebi'nin Seyahatname isimli eserinde tarif ettiği İskevsür Ovasının merkezine yeni bir ilçe kazandırmak için; Bereketli Belediye Başkanımız Sn. Necati Şahin' in girişimleri ile Bereketli Dernek Başkanı Sn. İsmail Polat ve Yönetim Kurulunun ev sahipliğinde, Bereketli, Bozcalı Beldeleriyle Mahalleleri ve Çevre Köy Dernek Başkanları ve Yönetim Kurullarının katılımlarıyla ilk çalıştayımızı bi-iznillah gerçekleştirmiş olduk.  Birlikteliğimizin daim olmasını, Tokat ve İskevsür Ovasına yeni bir heyecan, yeni bir ilçe kazandırma yolunda başlangıç olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederiz. Bu girişime kayıtsız şartsız her platformda destek olacağımızı üyelerimize ve kamuoyuna saygı ile sunarız” dedi.
 
 
Kaynak: Tokat Haber
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.095 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]