• 0

11 Ekim 2017, 21:12 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokatlı Kadınlar İlk Gezilerini Çanakkale'ye Yaptılar

Tokatlı Kadınlar İlk Gezilerini Çanakkale'ye Yaptılar

Tokat Belediyesi Sosyal Kültür İşleri Müdürlüğü organizesinde çoğunluğu hayatında ilk defa il dışına çıkan kadınlar Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi Sosyal Kültür İşleri Müdürlüğü organizesinde çoğunluğu hayatında ilk defa il dışına çıkan kadınlar Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etti.
 
 
Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun talimatı ile 42 mahallede hayatında il dışına çıkma imkânı bulamamış veya uzun süredir hiçbir sosyal etkinliğe katılmamış olan kadınlara yönelik bir çalışma yapılarak Çanakkale-Bursa gezisi düzenlendi.
 
Mahalle Muhtarları vasıtasıyla gezi programına davet edilen 50 kişilik gurup Çanakkale'de kahramanlık destanı yazan atalarının huzurunda olmanın mutluluğunu yaşadı. Rehber eşliğinde şehitler diyarında Conkbayırı, 57.Piyade Alayı Şehitliği, Şehitler Abidesi, 26. Alay ve Yahya Çavuş Şehitliği'ni ziyaret eden çoğunluğu 60 yaş üzeri kadın duygusal anlar yaşadı. Vatanı için canlarını veren şehitlerimize dualar eden kadınlar, Çanakkale ziyaretinin ardından Bursa'da tarihi mekânları ziyaret etme imkânı buldu.
 

Yaklaşık 15 kafile şeklinde planlanan gezi programlarının devam edeceğini ifade eden Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, "Belediyecilik kanatlı bir kuş gibi, bir kanadı temel belediyecilik, diğer kanadı ise insanlarımızın isteklerini kapsayan sosyal belediyecilik. Yaklaşık 3.5 yıllık görevimizde yaptığımız sosyal tesis ve donatı alanları ile Tokat halkının bu taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Siz şehrinizde ne kadar asfalt yol, parke ve diğer belediyecilik hizmetlerini yaparsanız yapın eğer gönüllere dokunamıyorsanız işiniz maalesef yarım kalıyor. Bizler sosyal belediyeciliği pirimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan gördük. Adeta belediyeciliğin kitabını yeniden yazan Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da yaktığı meşale bugün AK Partili belediyeler olarak Anadolu’da yayılmıştır. Hatta bu değişimin önünde duramayan birçok AK Partili olmayan belediyede bu çalışmaları örnekleme olarak almıştır. İşte bu çerçevede bizlerde hayatlarında Tokat dışına çıkma imkânı bulamış veya uzun süredir hiçbir sosyal geziye katılmamış teyzelerimizi tespit ederek kafileler halinde Çanakkale'ye geziye gönderiyoruz. Onların heyecanı mutluluğu her şeye değer. Bizim belediyecilikte en büyük muradımız gönülleri yapmaktır" dedi.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]