• 0

08 Ekim 2017, 01:55 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanmaya Başladı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanmaya Başladı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, Tokat İl Müftülüğü tarafından emekli din görevlileri onuruna yemek verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, Tokat İl Müftülüğü tarafından emekli din görevlileri onuruna yemek verildi.
 
 
Polis Lokali’nde düzenlenen programa Vali Dr. Ömer Toraman, Vali Yardımcısı Mehmet Sülün, İl Müftüsü Ahmet Erdem, müftü yardımcıları, ilçe müftüleri ve daire personeli katıldı. 
 
Emekli İmam Hatip Bahri Akyol’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İl Müftüsü Ahmet Erdem’in yaptığı konuşma ile devam etti. Konuşmasında, camilerin şehrin merkezi olduğunu dile getiren Erdem, “Her mahalle bir cami çevresinde oluşuyor. Din görevlilerimiz de bu merkezin tam ortasında bulunuyor. Bu itibarla din görevliliğinin emeklilik gibi bir durumu olmuyor. Her zaman halkımızın dini ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için çaba gösteriyoruz” dedi. 
 
Konuşmasında, din görevlilerinin hayatın her safhasında yer alan bir görev icra ettiklerine vurgu yapan Vali Toraman ise, “Doğumdan ölümü, ölümden nikaha kadar her zaman halkımızın yanında bulunuyorsunuz. Bu sebeple daime değer taşıyan din görevlilerimizin aynı zamanda çok hassas ve dikkatli olması gerekiyor” dedi. 
 
Emekli din görevlilerinin duygu ve düşüncelerini anlattığı program, güzel temenniler ile sona erdi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]