• 0

06 Ekim 2017, 02:30 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Eroğlu, 'Behzat Deremizi Temiz Tutalım'

Eroğlu, 'Behzat Deremizi Temiz Tutalım'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Behzat Deresi'nin temiz kalması amacıyla yaklaşık bir ay önce başlattıkları çökertme havuzunun tamamlandığını belirtti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Behzat Deresi'nin temiz kalması amacıyla yaklaşık bir ay önce başlattıkları çökertme havuzunun tamamlandığını belirtti.
 
 
Teknik ekibiyle birlikte çökertme havuzunun yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, yapılan çalışmalar neticesinde Behzat Deresinin temiz bir görünüme kavuşacağını söyledi.
 
Behzat Deresi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Eroğlu; "Temiz Şehir Tokat sloganıyla çıktığımız yolda, şehrimizin sokaklarını, caddelerini, parklarını ve ırmağını tertemiz hale getirmek amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu anlamda Tokat’ın içinden geçen çok güzel bir deremiz var. Yıllardan beri akan ırmağımızın çokta hoş olmayan bir görüntüsü vardı. Yaklaşık bir ay kadar önce Behzat Deremizde çalışma başlattık. Öncelikle içerisinde yaptığımız beton, taş duvar düzeltilmesi ve devamında yapacağımız korkuluk ve ışıklandırmalarla şehrimize güzel bir Behzat Deresini kazandıracağız.
 
Behzat Deresini besleyen sular yoğun yağışlarla birlikte dere içerisine kum, çakıl ve rüsubat taşıyordu. Bizler artık bu tür maddelerle derenin ve devamında Yeşilırmak’ın kirlenmemesi için üç ayrı noktada çökertme havuzları yapıyoruz. Kemer Mahallesi Behzat Deresi girişinde yaptığımız çökertme havuzumuz tamamlandı. Aynı şekilde Katmerkaya mevkiinde ve Beşören Köyü’nün olduğu alanda da bir çökertme havuzu yaparak artık rüsbatın gelmesini engellemiş olacağız.

Behzat Deremize Hep Birlikte Sahip Çıkalım…
 
Lütfen Behzat Deremizi temiz tutalım, dere içerisine çöplerimizi atmayalım. Şehrimizin içerisinden geçen deremizin güzel bir görüntüyle akması için değerli hemşehrilerimizden bu toplumsal duyarlılığı istiyor, talep ediyorum. Temiz şehir Tokatımıza hep birlikte sahip çıkalım” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]