• 0

03 Ekim 2017, 17:42 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Aydoğan, 'Yapılandırma da Sona Gelindi, 193 Esnaf Yararlandı'

Aydoğan, 'Yapılandırma da Sona Gelindi, 193 Esnaf Yararlandı'

Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan yapılandırma çalışması kapsamında 193 esnafın faydalandığını bildirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan yapılandırma çalışması kapsamında 193 esnafın faydalandığını bildirdi.
 
Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yapılandırma çalışması kapsamında, 50 kadar esnaf sıfır faizle peşin ödeyerek,  9 esnaf 6 taksitle,  32 esnaf 12 taksit, 41 esnaf 24 taksit olmak üzere toplamda 193 esnaf yapılandırmadan faydalandı.
 
Borçlarında ödeme güçlüğü yaşayan ve takibe düşen esnafın borçlarının yeniden yapılandırılması ile ilgili peşin ödemelerde faizlerinin silindiği, vadeli ödemelerde indirildiği ve 24 ay'a kadar talebe göre vadelendirildiği yapılandırmada sona gelindi.
 
Yapılandırma çalışma ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan Tokat Esnaf ve Sanatkarlar  Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, yapılandırmanın esnaf ve sanatkarlar başta olmak üzere tüm millete hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Yapılandırma kapsamında Tokat Esnaf ve Sanatkarlar  Kredi ve Kefalet Kooperatifinin toplamda 152 dosyadan 390.310,64.TL alacağından vazgeçtiğini kaydeden Başkan Aydoğan, “29.09.2017 tarihi itibarı ile bu yapılandırma sona ermiş bulunmakta bu sürede ilgili ortaklarımıza basın,telefon ve mesaj veya bizzat ulaşmak sureti ile en geniş şekilde haberdar edilmiştir. Esnaflarımızın sözleşme şartlarına uyarak neticelendirmelerini temenni ediyoruz. 61 ortağımız ise maalesef kendilerine ulaşılıp anlatılmış olmasına rağmen bu yapılandırmadan faydalanmayarak ve böyle karlı güzel bir imkânı maalesef elden kaçırmış oldular. Bu yapılandırma dönemi içerisinde yapılandırma yapan 132 ortağımızdan 152 adet dosya için yapılandırma yapılmış olup ve kooperatifimiz toplamda 152 dosyadan 390.310,64.TL alacağından vazgeçmiş bulunmaktadır, helal olsun her zaman söylediğimizi gibi önce esnaf ve sanatkârın hayatiyetini devam ettiriyor olabilmesi esnaf olmadıktan sonra kurulan odalar kooperatifler olmuş bir anlamı yok dolayısıyla kooperatifimi bugün itibarıyla tokat esnafının gücü mesabesinde onların destekçisi konumunda faaliyetlerine kesintisiz devam etmektedir” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]