• 0

14 Ekim 2020, 16:34 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı yatırımları yerinde izliyor

Vali Balcı yatırımları yerinde izliyor

Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat'ın geleceğine yönelik adımları, yatırımları yerinde inceliyor. Kaynakların boşa harcanmaması için sürekli teyakkuz halinde olan Vali Ozan Balcı, kırsal kalkınmaya da büyük önem veriyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Başçiftlik’teki yatırımları gören Tokat Valisi Ozan Balcı beraberindeki heyetle incelemelerde buluntu. Vali Dr. Ozan Balcı Başçiftlik'te 1000 dönümlük alanda kurulacak geç turfanda meyve bahçesinde çalışmaları denetledi. Vali Balı,"65 bin meyve fidanını en kısa sürede dikeceğiz. Her yerde meyve tükenmişken burada meyveler yeni yetişecek. Çiftçimize hayırlı olsun" dedi.
 
Cumhuriyetimizin 100. yılı, Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda, 2023 Tokat Vizyonu kapsamında Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklenlendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde, İl Tarım Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Devlet Su İşleri Müdürlüğü, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Tarım Tokat’ üst başlığı altında sürdürülen Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında Başçiftlik’te kiraz bahçesi kurulması hedefleniyor.
 
 
1.300 metre rakımlı Başçiftlik’te 1.000 dönüm toplu sınırdaş arazilerden oluşan alanda yüksek verim ve kaliteye sahip çeşitler ile oluşturulmak istenen bahçeye yöreye uygun coğrafi konumunun özelliğinden dolayı ürün kalitesi ve aroması iyi Tokat ve çevresine göre yaklaşık bir ay sonra hasada başlanacak geç turfanda kiraz ağaçlarının dikilmesi planlanıyor. Oluşturulacak kiraz bahçesi ile verim ve kalitesi iyi, getirisi yüksek, ilçemiz ve bölgemiz ekonomisine önemli katkı sağlayacak ve hasat dönemine göre bölgede söz sahibi olacak kiraz yetiştirileceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, projenin amacının çiftçinin ve köylünün zenginleşmesini sağlamak olduğunu ifade etti. Vali Dr. Ozan Balcı, Türk tarımının parlayan yıldızı Tokat sloganı ile yürütülen Tarım Tokat projesi ile tarımın gelişmesi ve çiftçinin zenginleşmesi için çalışmalara devam edileceğini vurguladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]