• 0

02 Ekim 2017, 19:50 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Külüng, 'İşbirlikçilikten Vazgeçin Kardeşim!'

Külüng, 'İşbirlikçilikten Vazgeçin Kardeşim!'

AK Ocaklar Genel Başkanlığı'nın daveti üzerine Tokat'ta '15 Temmuz ve Anadolu Ruhu' adlı konferansta konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Eğer 15 Temmuz sürecinde Tokat'a dair söylediklerimden rahatsız olduysanız bir kez daha söylüyorum. İşbirlikçilikten vazgeçin kardeşim" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Ocaklar Genel Başkanlığı’nın daveti üzerine Tokat’ta ‘15 Temmuz ve Anadolu Ruhu’ adlı konferansta konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Eğer 15 Temmuz sürecinde Tokat’a dair söylediklerimden rahatsız olduysanız bir kez daha söylüyorum. İşbirlikçilikten vazgeçin kardeşim” dedi.
 
AK Ocaklar Genel Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘15 Temmuz ve Anadolu Ruhu’ adlı konferans Tokat’ta 29 Eylül Cuma günü akşamı Tokat Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 
AK Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit, 15 Temmuz kahramanı şehit ve gazi ağabeyi Bayram İnat’ın da katıldığı konferansın konuğu AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk oldu. İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve sela okundu.
 
 
FETÖ ile mücadele konusunda çarpıcı açıklamalarıyla dikkat çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı iken Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevine atanan Erdoğan Bayrakdar ve dönemin Tokat İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman’a FETÖ operasyonlarından dolayı teşekkür ederek tebrik etti. Milletvekili Külünk, “Tokat deyip geçmeyin. Tokat, sayın Başsavcımızın akıllıca ve yiğitçe mücadelesi sonucu, işgalci bu örgütün mülkiye içerisindeki örgütlenmesinin çözüldüğü adrestir” dedi.
 
AK Ocakları’nın davetinden dolayı Tokat’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Metin Külünk, “Biz daha Tokat’a çok geliriz. Bu coğrafyanın her bir noktasında insanlara ümit, güven vermek, insanlara doğruları anlatmakla mükellefiz. Bu mesele bizim şahsi meselemiz değildir. Bu mesele bir ikbal meselesi değil bir makamın mevkinin meselesi değil. Makamlar mevkiler gelir geçer ama o makamlar millet varsa, bağımsızlık varsa anlamlı olur. Devletin gök kubbesi yerinde duruyorsa bayrağımız güvenin, huzurun, özgürlüğün varlığın teminatı olan her sabah kalktığımızda nazlı nazlı gökyüzünde dalgalanıyorsa makam mevki ve gücün anlamı vardır.” diyerek sözlerine başladı.
 
“TOKAT’A GELİŞİMDEN RAHATSIZ OLANLARA SESLENİYORUM”
 
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk,”Bu mesele mühim bir mesele. 1. Dünya Savaşı devam ediyor. Beyler kendinize gelin. Benim Tokat’a gelişimden rahatsız olanlara sesleniyorum. Kendinize gelin. Aklınızı başınıza alın. Eğer 15 Temmuz sürecinde Tokat’a dair söylediklerimden rahatsız olduysanız bir kez daha söylüyorum. İşbirlikçilikten vazgeçin kardeşim. Sözümü esirgemem. Bir şartla; nefsim adına olmamak kaydıyla. Herhalde mezarı bekleyecek halim yok doğruları söylemek için. Doğrular bu dünyada söylenmek içindir. Biz 15 Temmuz sürecinde, arkasından söylediğim bütün cümlelerin sonuna kadar arkasındayım. Ve Tokat’ta bu mücadeleyi yiğitçe sürdüren buradan ayrılıp görevini başka yerde devam etmek üzere buradan giden Başsavcımız Erdoğan Bey’i (Bayrakdar) gıyabında tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum ona. Aynı şekilde onunla dönem arkadaşlığı yapan Emniyet Müdürümüze de (Dönemin Tokat İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman) hem teşekkür ediyorum hem de tebrik ediyorum. Tokat deyip geçmeyin. Bu çıkarcı örgütün mülkiye içerisindeki örgütlenmesinin deşifre edildiği yerdir Tokat. Tokat, sayın Başsavcımızın akıllıca ve yiğitçe mücadelesi sonucu, işgalci bu örgütün mülkiye içerisindeki örgütlenmesinin çözüldüğü adrestir. Ama bu şehirde inanıyorum ki hem Erdoğan Başsavcımız hem de Emniyet Müdürü Fikri Bey’den sonra gelen emniyet müdürümüz bu şehirde adalet ve güvenlik bürokrasimizin geçmişte vermiş olduğu yiğit mücadeleyi eminim sürdürecekler. Çünkü bu millet bu kadrolardan bu görevi aksatmaksızın sürdürülmesini istemektedir” diye konuştu.
 
“İKİNCİ BİR İSTİKLAL MÜCADELESİ İÇERİSİNDEYİZ”
 
FETÖ silahlı terör örgütüyle ilgili olarak ‘dini temayla yola çıkan ama küresel bir terör örgütü’ yorumunu yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dini bir örgütle karşı karşıya değiliz. Dini temayla yola çıkan ama küresel bir terör örgütüne dönüşmüş ve bu terör örgütü üzerimizden hepimize ait bu gök kubbedeki çatımız olan devletimizi çökerterek emperyalizmin Suriye’deki, Irak’taki politikalarının gerçekleşmesi için devletin çökertilmesini sağlamak üzere harekete geçirilmiş bir örgütle karşı karşıyayız. Tehlike geçmiş değil. Eğer siz 15 Temmuz’da ayağa kalkmasaydınız, sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte bu millet ayağa kalkmasaydı merak etmeyin PKK çoktan Akdeniz’deydi. Kuzey Irak’ta yakın zamanda yapılan referandumun bir benzeri hızlı bir şekilde Afşin’de İdlip’te yapılmıştı ve Suriye’nin Kuzeyinde emperyalizmin kontrolünde bir PKK, emperyalizmin maşası bir devletçiğin Birleşmiş Milletler tarafından da çok çabuk kabul edilmiş olduğunu görmüş olacaktık. Bu örgütün o geceki kalkışmasını iyi okumazsanız, bu örgütle işbirliği yapanların vatana nasıl ihanet içerisinde olduklarını göremezsiniz. Bu iş öyle karakollardan gidip adam almakla olmaz. Bu iş öyle Recep Tayip Erdoğan ile ilgili FETÖ Terör örgütünün liderine yazdığı kitapla hala görevinde oturan adamları savunmakla, korumakla olmaz. Niye çünkü imanın ve İslam’ın son kalesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti çökertilmek isteniyor. İkinci İstiklal mücadelesinin içerisindeyiz. Dua edelim ki bir daha İstiklal Marşı yazmak zorunda kalmayız. Ama kalabiliriz. Uyarıyorum sizi; eğer dikkatli ve uyanık olmazsak, Recep Tayip Erdoğan’ı bu mücadelesinde yalnız bırakırsak, onu doğru anlamazsak , bir ve beraber olmazsak bir daha İstiklal Marşı yazmak zorunda kalabiliriz. Sınırların yeniden değiştirilmek istendiği bir süreçteyiz. Rusya’nın darmadağın edilmek istendiği, İran’ın darmadağın edilmek istendiği ve birtakım güçlerle işbirliği yaparak bu dalganın Türkiye’yi vurup kendisini vurmamak için onun üzerine oyun kurduğu böyle bir zaman diliminde nasıl Abdülhamit yaşarken anlaşılsaydı ve ona sadakatte kusur edilmeseydi yarın da 50 yıl sonra tarih yazıldığında Recep Tayip Erdoğan döneminde yaşayanlar Erdoğan’ı anlasaydı, ona sadık olsaydı bu sıkıntılar yaşanmazdı’ cümlesini söylettirmemek için Recep Tayip Erdoğan’ı bugün anlayıp sahip çıkmamız lazım. “

“15 TEMMUZ TÜRKİYE’Yİ ERDOĞANSIZLAŞTIRMA OPERASYONUDUR”
 
Külünk, konuşmasında 15 Temmuz'da yaşananların perde arkasını dile getirerek, "Şu anda bu örgütün bütün meselesi Erdoğan’sız bir Türkiye, Erdoğan’sız bir AK Parti. Çünkü AK Parti üzerinde hesapları var. Erdoğan eğer düşürülebilirse AK Partiyi teslim alarak ‘öyle zannediyorlar onlar çok beklerler’ bu milletin basireti ve ferasetini görmeyecek kadar gözleri köreldiği için Erdoğan’sız bir AK Partiyi kontrol altına alıp AK Parti üzerinden emperyalizmin Erdoğan’sız bir AK Parti’de emperyalizmin isteklerini karşılayacak bir Türkiye üretmenin peşindeler. Onun için Türkiye’de 12 yıldır Erdoğan operasyonu vardır. 15 Temmuz AK Parti ve Türkiye’yi Erdoğansızlaştırma operasyonudur. MİT krizi doğrudan Erdoğansızlaştırma operasyonun parçasıdır. Uludere faciası Türkiye’yi Erdoğansızlaştırma operasyonun bir parçasıdır. Taksim kalkışması Erdoğan’sız AK Parti ve Erdoğan’sız Türkiye operasyonudur. 17-25 Erdoğansızlaştırma operasyonudur. Çünkü emperyalizmin AK Parti üzerindeki hesapları Erdoğan’sız AK Parti hesabıdır. Çünkü Erdoğan’a tahammül edememektedirler” diye konuştu.

Kaynak: Tokat Haber
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]