• 0

02 Ekim 2017, 19:35 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ın Yeni Çift Şeritli Yolu Asfaltlanıyor

Tokat'ın Yeni Çift Şeritli Yolu Asfaltlanıyor

Tokat Belediyesi tarafından Devlet Hastanesi arkasındaki tek şeritli yol, yapılan çalışmalar neticesinde çift şeritli olarak yeniden düzenlenerek asfaltlanıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi tarafından Devlet Hastanesi arkasındaki tek şeritli yol, yapılan çalışmalar neticesinde çift şeritli olarak yeniden düzenlenerek asfaltlanıyor.
 
 
Yeni Mahalle Mustafa Satan Caddesi Devlet Hastanesi arkasındaki yolda yaklaşık bir yıl önce başlatılan çalışmalar sona eriyor. Caddenin şehirlerarası otobüs terminali ile Behzat Bulvarına bağlantısını sağlayacak yeni yolların açılması ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Tokat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekiplerince yol asfaltlanarak trafiğe açılacak.
 
Duble yol haline getirilen caddede 5 Bin metrekarelik kaldırım ve bordür çalışmalarının tamamlandığı cadde de 2.500 ton asfalt malzemesi serim işlemi devam ediyor.
 
Bölgede devam eden çalışmaları incelemede bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarına açıklamada bulundu. Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada;
 
"Yol Medeniyettir, bu anlamda bizlerde Tokat Belediyesi olarak yeni yollar açmaya, yollarımızı genişletmeye ve yollarımızın kalitesini artırmaya devam ediyoruz.
 
Devlet Hastanesi arkasında tek gidiş ve gelişli ve trafiğin oldukça yoğun olduğu caddemizi bir yıl önce başlattığımız çalışmalar neticesinde yolumuz duble yol haline geldi. Bu alanda öncelikli olarak yolumuzu Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ve Behzat Bulvarına bağlayan ara yollarımızı açtık. Bu çalışmalarımızı yaparken, Doğalgaz, Tedaş gibi kurumlar ile Belediye olarak yağmursuyu, kanalizasyon, içme suyu gibi yeraltı hat çalışmalarını da tamamlayarak, asfalt serme işlemini gerçekleştiriyoruz.
 
Ekiplerimiz dün gece itibariyle tek şeridin kısmının asfaltını tamamladılar, hafta sonu ise diğer kısmın asfaltını da tamamlayarak, trafiğin yoğunluğunu alan bu caddemizi tamamıyla trafiğe açacağız. Bu yolun açılması ise trafik büyük oranda rahatlayacaktır. Şehrimize hayırlı olsun." dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]