• 0

26 Eylül 2020, 11:26 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

OSB Camisi'nin temeli atıldı

OSB Camisi'nin temeli atıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılacak caminin temel törenine katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

OSB’de düzenlenen tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Törende Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Kadim Durmaz’ın ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat OSB kaldırım taşı büyüklüğünde bir elmas gibi. Yerde bırakılmayacak kadar değerli, yüzeye konulmayacak kadar da büyük. Yeri, konumu çok güzel. OSB’nin kuruluşundan bugüne kadar gelmesinde emeği olan herkese teşekkür ederim.” dedi.
 
“OSB’nin Gelişmesi İçin Yüreğimiz Bir Çarpıyor”

OSB’nin büyümesi, gelişmesi ve OSB’ye yeni yatırımcıların kazandırılması için siyasetçisinden bürokrasisine, iş adamlarından oda başkanlarına kadar Tokat’ta toplumun ana gövdesinin yüreğinin bir çarpıp, ana hedefe doğru birlikte hareket ettiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,”Tokat’ta uyumu, beraberliği sağladık. Tokat zaten kadim, demlenmiş bir şehir. Tokat’ta yaşayan insanlar da demlenmiş. Dolayısıyla bu uyum sağlandı. Uyumu bozmamamız lazım. Bizim amacımız, Türk milletine, devletine hizmet etmek. Bunu değer üretenleri değerli kılarak yapıyoruz. Hep birlikte değer üretiyoruz. Bunu yaparken yılmak, yorulmak yok. Aşkla, şefkatle, merhametle yapıyoruz. Tokat OSB’de 5 bine yakın çalışanımız, işadamlarımız var. Biz burada cami ve okulumuz ile önemli eksiklikleri gidermiş olacağız.” dedi.
 
 
“Kadının Gücü OSB’nin Gücü”

Tokat OSB’de çalışan kadınların çocukları için anaokulu inşaatının devam ettiğini hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Kadına önem veriyoruz. Kadın bizim baş tacımızdır. Kadının gücü OSB’nin gücü. Kadına inanç, Türkiye’nin geleceğine inançtır. Biz Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin 2023,2053 ve 2071 hedefleri var. Buradaki en büyük gücümüz kadının gücü.Onları da biz üretime tam olarak kattığımızda inşallah Türkiye bu coğrafyanın bırakın yıldızı, güneşi olacak. Parlayan bir yıldız olacak. Bu kadına kıymet vermektir.” diye konuştu.
 
“OSB’ye Arıtma Sistemi Kazandıracağız”

Tokat OSB’de arıtma sistemi olmadığını ve en kısa sürede arıtma sistemi kazandırılacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Memleketi sevmek dağıyla ovasıyla, deresiyle tepesiyle, kurduyla kuşuyla, börtüsüyle böceğiyle, toprağıyla insanıyla sevmek demek. Bizim pırlanta değerinde OSB’miz var ama arıtmamız yok. Arıtma olmadan olmaz. Arıtma olmadan yeni sanayicilerimiz gelmez. Tokat tarım memleketi. Toprağımızı kirletmek olmaz. Doğayı zehirleyemeyiz. Kalkınma Ajansı, Özel idare,  OSB’nin kendi kaynağı ve Sanayi Bakanlığımızın katkılarıyla 15 milyon liraya güzel bir arıtmayı kazandıracağız. Proje çalışmaları başladı. Arıtmayı önemsiyoruz. Peyzaj ve refüj çalışmaları da yapacağız. OSB’nin başarısı Tokat’ımızın başarısı. Hizmet vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Pandemiyi atlattıktan sonra OSB’ye yeni alanların ve yeni yatırımcıların sağlanması konusunda da gayret göstereceğiz. Şuan da 5 bin kişi çalışıyor, hedefimiz bu sayıyı 10 bine çıkarmak.OSB’ye desteğimiz tamdır. Tokat’ta tarım, kültür- sanat, eğitim, sanayi adına çok güzel işler yapılıyor.  Tokat’ın önü açık. Birlik ve beraberlik içerisinde hedefimiz Tokat’ı her alanda daha da yükseklere çıkarmak. Şehrin enerjisi olacağız.” şeklinde konuştu.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı, OSB Anaokulunun yapımında destek veren hayırsever Tokatlı İşadamı Şerafettin Suveren’e katkıları nedeniyle teşekkür ederek,  plaket takdim etti.
 
İl Müftüsü Abdullah Pamuklu tarafından okunan duaların okunmasıyla caminin temeli atıldı.
 
Törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, oda başkanları, protokol mensupları ve sanayiciler katıldı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]