• 0

25 Eylül 2020, 14:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Ozan Balcı, 'Türkiye mermer rezervinin %20'si Tokat'ta'

Vali Ozan Balcı, 'Türkiye mermer rezervinin %20'si Tokat'ta'

Vali Dr. Ozan Balcı, Zile İlçesine bağlı olan Kervansaray ve Derebaşı bölgesinde bulunan mermer ocaklarında incelemelerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Vali Dr. Ozan Balcı incelemesini Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum,  İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, protokol mensupları ve Emmioğlu Mermer Genel Koordinatörü İbrahim Akkaş ile birlikte gerçekleştirdi.
 
İlk olarak Kervansaray bölgesinde bulunan Emmioğlu Mermer ocağında incelemelerde bulunan Vali Ozan Balcı ve beraberindeki heyet, Emmioğlu Mermer Genel Koordinatörü İbrahim Akkaş’tan, Tokat’ın mermer rezervi, aktif maden ruhsatları ve bölgede çıkarılan mermerler ve türleri, pazarlama alanları, ihracaat potansiyeli hakkında bilgiler  alarak, mermer ocağı ve fabrika sahasında incelemelerde bulundu. Vali Ozan Balcı daha sonra Derebaşı bölgesinde bulunan Regal Mermer sahasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
 
 
Türkiye mermer rezervinin %20'si Tokat'ta ve  Tokat mermeri önemli bir marka diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı,  Dünya mermer rezervlerinin yaklaşık % 40'ı Türkiye'de. Tokat sahip olduğu 5 milyar 162 milyon m3 doğal taş rezervi ile Türkiye’de ilk 5’te. Tokat, mermer üretiminde ve ihracatında önemli bir paya sahip. Mermerciliğe ve istihdama katkı sağlayan yatırımcıya, Tokat Mermeri'ne her zaman desteğimiz tam” dedi.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]