• 0

17 Eylül 2020, 14:52 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı, Başçiftlik'te yatırım çalışmalarını inceledi

Vali Balcı, Başçiftlik'te yatırım çalışmalarını inceledi

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik İlçesi'nde sürdürülen yatırım çalışmalarını yerinde inceledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Niksar-Başçiftlik Yolu İncelemeler
 
Vali Dr. Ozan Balcı Başçiftlik ilçesi temaslarına, Karayolları tarafından yapımı devam eden Niksar-Başçiftlik yolunda incelemelerde bulunarak başladı. Valimiz, bittiğinde, 29.5 km uzunluğunda ve 10 m genişliğinde olacak yolun şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.
 
Vali Ozan Balcı Çiftçilerle Beraber Patates Hasadı Yaptı
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik’te patates hasadı yapan çiftçilerimizi ziyaret ederek birlikte patates hasadı yaptı.  Vali Ozan Balcı, “Başçiftlik patatesi Türkiye’nin en iyi patateslerinden biri. Patates üreticimize desteğimiz tam. Bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.
 
Çilek Bahçesinde İncelemeleri
 
Vali Sayın Dr. Ozan Balcı Başçiftlik’te çilek bahçesinde incelemelerde bulunarak bilgiler aldı. Vali Ozan Balcı Başçiftlik’te şu ana kadar 32 dönüm alanda çilek dikildiğini ifade ederek “Bu sene 1000 dönüm, 5 yılda da 5 bin dönüm alanda çilek üretim tesisi kurmayı hedefliyoruz.” dedi.
 
 
Başçiftlik Geç Turfanda Meyve Bahçesi İncelemeleri
 
Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat projesi kapsamında Başçiftlik ilçesinde kurulması planlanan 1000 dönümlük geç turfanda meyve bahçesi alanında incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, 67 bin kiraz ve elma fidanının en kısa zamanda toprakla buluşacağını ifade ederek, “Her yerde meyve bitmişken burada meyveler yeni yetişecek. Bahçemiz şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.
 
Başçiftlik Kayak Merkezi Telesiyej Yatırım Çalışmaları
 
Vali Dr. Ozan Balcı, İlimizin kış sporları merkezi Başçiftlik Kayak Tesisinde yapılan telesiyej yatırım çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Valimiz “Finansmanı OKA, İl Özel İdaresi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından karşılanan, 1100 metre uzunluğunda olacak olan telesiyej en kısa zamanda tamamlanarak Başçiftlik Kayak Merkezimizde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.” dedi.
 
Yeşil Yol İncelemeler
 
Vali Dr. Ozan Balcı, DOKAP tarafından Yeşil Yol Projesi kapsamında, yaylalara ulaşımı kolaylaştırmak ve turizm potansiyelini ziyaretçilerle buluşturmak amacıyla Niksar Bilgili Köyü-Perşembe Yaylası arasında yapımı tamamlanan 3.5 km’lik güzergahta incelemelerde bulundu. Valimiz, “Yayla yollarını birbirine bağlayacak ve ulaşım kalitesini artırıp kolaylaştıracak olan Yeşil Yol Projesi bölgenin yayla ve doğa turizm potansiyelinin değerlendirilmesini sağlayacak. Ayrıca proje bölge insanının gelir düzeyinin artırmasına da katkı sağlayacak. Projemiz şimdiden ilimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 
 
Niksar Bilgili Köyü Ziyareti
 
Vali Dr. Ozan Balcı DSİ yatırımları kapsamında Niksar Bilgili köyünde yapımı tamamlanan dere ıslahını yerinde inceleyerek bilgiler aldı. Valimiz, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için yapılan yatırımları önemsediğini kaydederek bir süre sohbet ettiği vatandaşlarımıza 100 Bin Koyun projesinin devam ettiğini hatırlatarak, projeden faydalanılması için başvuru teşvikinde bulundu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşların hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak yapılan hizmetlerin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Devletin ve milletin imkanlarının devletin gerçek sahibi millet için kullanıldığını kaydeden projelerimizi en kısa sürede bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız dedi”
 
Vali Ozan Balcı sözlerini şöyle noktaladı: “Tokat’ımız ve Tokat'lı hemşerilerimiz için hep birlikte yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle çalışıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Yatırımlarımız memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.”
 
İnceleme ve temaslara Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Başçiftlik Kaymakamı Server Sinanoğlu, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tarım İl Müdürü Orhan Şahin ile ilçe protokolü eşlik etti.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]