• 0

28 Eylül 2017, 17:27 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat İtfaiye Teşkilatı 303 Yaşında

Tokat İtfaiye Teşkilatı 303 Yaşında

İtfaiye Teşkilatının 303. yılı etkinlikleri kapsamında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Belediye Sosyal Tesislerinde emekli ve çalışan itfaiyecilerle bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İtfaiye Teşkilatının 303. yılı etkinlikleri kapsamında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Belediye Sosyal Tesisleri'nde emekli ve çalışan itfaiyecilerle bir araya geldi.
 
 
İTFAİYE TEŞKİLATI 303 YAŞINDA 
 
İtfaiyeciler Haftası dolayısıyla düzenlenen programda konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, canını hiçe sayarak çalışan itfaiyecilerin İtfaiyecilik Haftası’nı kutladı.
 
Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; “Yapılan iş, yaptığınız ve verdiğiniz emek kutsal olmasa böyle bir gün size atfedilmezdi. Ancak yapılan işin zorluğuna binaen yıllardan beri böyle bir hafta kutlanıyor. ‘Mal canın yongasıdır’ Atasözünde belirtilen hem malı hem de canı kurtaran itfaiyecilerimiz kutsal bir görevi ifa etmekteler. Savaşa giden bir asker gibi ne olacağını bilmeden her türlü tehlike ile karşı karşıya kalan itfaiyecilerimiz insanların hem malını hem de canını kurtarmak için kendi canını ortaya koyuyor. Bu vatan şehit ve gazilerimizin alın terleriyle nasıl kazanıldıysa itfaiyecilerimizde görevi esnasında can verdiklerinde şehitlik mertebesine erişiyorlar. Maneviyatı çok büyük ve kutsal bir görev. Belediyeci olmak ve belediyecilik insanların faydasına olan bir vakıf ve dernek gibi insanların problemlerini gideren, şehrin gelişmesini sağlayan en önemli lokomotif belediyelerdir. Belediyecilik ayrı bir gururdur. Dolayısıyla insana faydalı olarak yaptığı işler, işlerinizi bereketlendirmektedir. Allah hayırla güzelliklerle yâd edilmeyi ve hakkı ile çalışmayı nasip etsin.
 
Belediyemizin her bir birimi ile gurur duyuyoruz. Belediyecilik anlamında insanlar devamlı bizlere teşekkür etmekte. Bizim itfaiyecilerimiz ve çalışanlarımız görevini her türlü zorluğa rağmen en iyi şekilde yerine getirmektedir. Bu noktada hiçbir zaman şikayet almadık, bu ne kadar iyi personele ve teknik sisteme sahip olduğumuzun göstergesidir. İnşallah bundan sonra da bu hassasiyetle devam ederek, en iyi şekilde görevimizi yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Emeklerinizden dolayı tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.
 
Konuşmanın ardından programa katılan itfaiye Müdürlüğü’nden emekli personeller ve halen görevi başındaki personele hediyelerini takdim eden Başkan Eroğlu, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi. Başkan Eroğlu, Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden emekli ve şuan yaşından dolayı tekerlekli sandalye kullanan Şeref Kalem’le özel olarak ilgilenerek itfaiyecilik hatıralarını dinledi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]