• 0

21 Eylül 2017, 16:42 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Kızılgedik, 'İmalatçı Firmalara 500 Milyon Lira Hibe'

Kızılgedik, 'İmalatçı Firmalara 500 Milyon Lira Hibe'

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğiyle imalatçı sektör temsilcilerine özel olarak KOBİGEL bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğiyle imalatçı sektör temsilcilerine özel olarak KOBİGEL bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
 
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası(TTSO) Meclis Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Meclis Başkanı Ali Özer, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel, TSO Genel Sekreteri Sinan Ardil, İŞGEM Müdürü Yüksel Tokuşçu, oda yöneticileri ve imalatçı üyeler katıldı.
 
KOSGEB Tokat İl Müdürü Cenk Kızılgedik tarafından yapılan sunumda, KOSGEB'in kobi gelişim destek programı (KOBİGEL) kapsamındaki proje çağrısının hedef kitlesinin, imalat sektöründeki KOBİ'ler olduğuna dikkat çekti. 
 
Kızılgedik,"Proje sunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekmekte. Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla; orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerdeki KOBİ'lerin tümü başvuru yapabilecek, orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ'lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300 bin TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranacak. İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekecektir. Proje çağrısı ile işletme başına 300 bin TL'ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL'ye kadar ise geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon TL'ye kadar destek verilebilecek. İşletmelerin destek kapsamında belirtilen konulardan birinde hazırlayacağı projeler çağrı kapsamında desteklenecek ve bu proje çağrısının toplam bütçesi 500 milyon TL olarak belirlenmiştir" dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]