• 0

17 Haziran 2020, 22:11 - Anasayfa // Pazar Haberi yazdır

Vali Balcı, Pazar'da fitness ve kondisyon salonu açılışına katıldı

Vali Balcı, Pazar'da fitness ve kondisyon salonu açılışına katıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde İl Özel İdaresi destekleri ile yapılan Fitness ve Kondisyon Salonunun açılışına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Pazar ilçesi ziyaret ve incelemeleri sırasında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi işbirliğiyle yapılan Fitness ve Kondisyon Salonunun açılışına katılan Vali Dr. Ozan Balcı, devletimizin ve milletimizin imkanları ile yapılan salonun devletin gerçek sahibi milletimizin hizmetine sunulduğunu ifade ederek “Salonun yapılmasında emeği geçen kaymakamımıza, belediye başkanımıza, İl Özel İdaremize, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Pazar ilçemize ve Pazarlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Spor Tokat Kaldığı Yerden Devam Ediyor
 
Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra İlçe Spor Salonu yanında bulunan sahada Spor Tokat kapsamında devam eden spor kurslarını ziyaret ederek, burada antreman yapan çocukları izledi.  Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara başarılar diledi.
 
 
Programa Pazar Kaymakamı Sinan Korkmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gençlik ve Spor İl müdürü Cemil Çağlar ve protokol mensupları katıldı. 
 
SPOR TOKAT

1.Spor Tokat, Valiliğimizin himayesinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, il ve ilçelerde kurulan Yürütme İzleme ve Değerlendirme Kurulları ve Teknik Kurullar marifeti ile yürütülen, sürekli takip edilen ve 612 bin Tokatlının destek verdiği komple bir sportif faaliyettir.

2.Spor Tokat’ın hedef kitlesi, anaokulundan üniversiteye kadar tüm çocuklarımız, gençlerimiz, dezavantajlı gruplar (engelli, özel, çalışan, mülteci ve kırsal kesimdeki çocuklar), devlet koruması altındaki çocuklarımızdır.

3.Sportif faaliyetlerin bireylerin bilişsel ve kültürel gelişimlerine olumlu yönde katkı sağladığını, kültürel ve sosyal boyutu ile de birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının geliştirdiği görülmüştür. Bu gereksinimlerden dolayı Spor Tokat projesi hayata geçirilmiştir.

4.Spor Tokat kapsamında ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlara ait tüm tesislerin envanteri ve ilimizdeki tüm beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ile beden eğitimi ve spor yüksekokullarının son sınıf öğrencilerinden oluşan insan kaynakları envanteri çıkarılmıştır.

5.Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşı ile tanışmaları, spor ile dost olmaları, sporu yaşam biçimi haline getirmelerin ve böylece toplumda spor kültürünün oluşması, özgüvenlerinin gelişmesi, obezite ve her türlü zararlı alışkanlık ile mücadele etmek amaçlanmıştır.
 

6.Spor Tokat kapsamındaki çocuk ve gençlerimizin spor hayatlarındaki değişim ve gelişimlerinin izlenebilmesi ve desteklenmeleri için mevcut spor kulüplerinin yanı sıra yeni kurulaması sağlanan gençlik ve spor kulüpleri ile okul spor kulüpleri sürece dahil edilmiştir ve hem okullarımıza hem de kulüplerimize malzeme desteği sağlanmıştır.

7.Çocuklarımızın ve gençlerimizin Spor Tokat kapsamında yapılan her türlü sportif etkinlikler ile fair play ruhuna sahip bireyler olarak yetişmelerini ve bu etkinlikler boyunca bu ruha uygun davranışları kazanmalarını sağlamak.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Pazar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]