• 0

27 Mayıs 2020, 16:20 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

İhracatta DİMES'in sürdürülebilir başarısı

İhracatta DİMES'in sürdürülebilir başarısı

Uluslararası pazarlarda yerli ve milli kaynaklarla markalaşmasını sürdüren Dimes, yurt dışı satışlarını 2018 yılında yüzde 30 büyütmeyi hedefliyor. Dimes Pazarlama Direktörü Süleymanoğlu, "Dünyanın dev şirketleri ikramlarında Dimes'i tercih ediyor" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye'nin ilk yerli sermayeli meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES, 2017 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 10 büyümeyle 32 milyon TL düzeyinde gerçekleşen ihracatını, 2018 yılında yüzde 30 oranında büyütmeyi hedefliyor.
 
100'E YAKIN ÜLKEYE İHRACAT
 
CNR FOOD İstanbul'a katılmanın öneminden bahseden, ülkemize gelen 65 bine alıcının yanı sıra fuar kapsamında, 60 ülkeden 200'e yakın yabancı firma, alım heyeti organizasyonuna katılarak, B2B ikili iş görüşmeleri gerçekleştireceğini dile getiren Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu, "Avrupa'nın yanı sıra, yakın komşularımızdan Uzak Doğu pazarlarına uzanan geniş bir coğrafyada 100'e yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Tüketicilerin her zaman her yerde ulaşabilecekleri noktada olmaya, bu pazarlarda düzenli bir şekilde büyümeye önem veriyoruz. Her bir ihracat pazarımızda, satış ve dağıtım ağlarımız için güçlü yerel firmalarla ve büyük zincir mağazalarla işbirliği yapıyoruz. Dünyanın, özellikle yolcu ikramlarına gösterdikleri özenle tanınan, en başarılı ve itibarlı havayolu şirketleriyle iş birliği yapıyoruz" dedi.
 
 
YERLİ VE MİLLİ KAYNAK
 
Duygu Süleymanoğlu, "Hammaddesi Türkiye topraklarında yetişen meyve olan meyve suyu endüstrisi, dış ticaret fazlası en yüksek sektörlerin başındadır. Meyve suyu ihracatı yüzde 90'ı aşabilen oranda dış ticaret fazlası sağlar. Meyve suyu, meyvenin türüne göre, işlendiğinde 4 kata kadar daha değerli bir ürün haline gelebilmektedir. Ülkemizin bereketli topraklarının ve tarım üreticilerinin ürünü olan meyveleri, yüksek katma değerli ihracat ürünü meyve suyu haline getiriyoruz; ülke ekonomisine tamamen yerli ve milli kaynak sağlıyoruz. Bu katma değerli ihracat ürünlerinin tüketime hazır hale gelmesinde ithal girdilerin payı da oldukça düşüktür, bu nedenle cari denge açısından bu ürünler çok önemlidir."
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]