• 0

19 Ağustos 2017, 17:54 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Hayvansal Orijin Gübreye Yüzde 50 Hibe Desteği

Hayvansal Orijin Gübreye Yüzde 50 Hibe Desteği

Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Şahin, solucan gübresi gibi hayvansal orijin gübreleri üreten üreticilerin tesisleri için devlet tarafından yüzde 50 hibe ile makine ve ekipman desteği sağlandığını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde yapılan bilgilendirme toplantısına, il merkezi ve ilçelerde solucan gübresi üretim tesisi kurmak isteyen vatandaşlar katıldı.
 
Burada konuşan İl Müdürü Orhan Şahin, solucan gübresi üretiminin Tokat'ta yeni bir sektör olduğuna vurgu yaparak, hayvansal orijin gübreleri üretmek isteyen vatandaşlara Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hibe desteklerinin verildiğini söyledi. 
 
Şahin,"İlimizde yeni bir sektör olan solucan gübresi üretiminin artırılması, çiftçilerimizin kimyasal gübreden organik gübreye geçişini kolaylaştıracaktır. Birim alanda daha fazla ürün alınacağı ve çevre ve toprak kirliliği de bu üretimlerle azalacak. Bu alanda yatırım yapmak isteyenlere de İl Müdürlüğümüz tarafından gereken kolaylığın sağlanacağını belirtmek isterim. İçerisinde solucan gübresinin de olduğu hayvansal orijin gübresi üretmek isteyen yatırımcıya, tesisini kurması sonrasında devletimiz tarafından makine ve ekipman desteği sağlanıyor. Bize müracaat edilmesi ve gerekli şartların taşınması durumunda ekonomik yatırımlar kapsamında yüzde 50 oranında hibe desteği alınabilir" dedi.
 
Toplantıya katılan vatandaşlara, solucan gübresi üretim tesislerinin kurulumu ve ruhsatlandırılması ve üretilecek gübrenin pazarlanması konularında da ayrıntılı sunumlar gerçekleştirildi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]