• 0

15 Ekim 2019, 15:47 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Cemalettin Doğan, 'Tokat sevdamızdır'

Cemalettin Doğan, 'Tokat sevdamızdır'

Doğuş Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Doğan, 'Bizim sevdamız bu ülkedir. Tokat'ın, Reşadiye'nin ise baba ocağı olarak bizim yanımızda ayrı bir yeri vardır. Tokatlı olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu ülkeye hizmet etmekten, yatırım yapmaktan ise büyük haz duyuyorum' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Sevdalısı Yatırımcı Cemalettin Doğan, yaptığı yatırımlarla ülkemizin büyümesine katkı veriyor, istihdam sağlıyor. Doğuş Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Doğan, “Bizim sevdamız bu ülkedir. Tokat’ın, Reşadiye’nin ise baba ocağı olarak bizim yanımızda ayrı bir yeri vardır. Tokatlı olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu ülkeye hizmet etmekten, yatırım yapmaktan ise büyük haz duyuyorum” dedi.
 
Sosyal sorumluluk duygusu ile hareket ettiklerini, 2 cami, 1 mescit ve 1 minare yaptırdıklarını ifade eden Cemalettin Doğan, “Sosyal faaliyetlerimizin ön plana çıkmasını istemiyoruz. Buradaki temel amacımız iş adamlarına örnek olması, bir iz bırakması içindir” ifadelerini kullandı. Bu camilerden birisi Tokat Reşadiye İslamlı Köyü Hacı Türkan Doğan Camii 2015 yılında yapıldı.
 
 
KALKINMA İÇİN NİTELİKLİ İNSAN
 
Dini yardımların yanı sıra eğitime de destek verdiklerinin altını çizen Reşadiyeli Cemalettin Doğan, “Eğitim bir ülkenin en önemli kalkınma aracıdır. Nitelikli insan, erdemli vatandaş bu ülkenin en önemli ihtiyacıdır. Bu bilinçle eğitime, öğrencilere destek vermeyi kendimize bir sorumluluk olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.
 
İSTİHDAMA KATKI
 
Memleket sevgisinin en önemli göstergelerinden birisinin de yatırım yapmak olduğunu anlatan Cemalettin Doğan, “Ülke ekonomisine istihdama faydalı 3 tane ayrı ayrı bağımsız faal çalışan üretim hizmeti yapan sanayi kuruluşu fabrikamız faaliyette” dedi. Doğan açıklamalarını şöyle sürdürdü:
 
KRİZ ORTAMINDA 200 YENİ İŞÇİ İSTİHDAM ETTİK
 
“Ülkemizin içinde bulunduğu bu ekonomik durgunluk ve kriz ortamında 2019 yılı başında 200 işçi istihdam eden bir fabrika açtık. Şu an belki de başka bir örneği bulunmuyor.

İnşaat sektörüne, konut iş merkezleri ve fabrika binaları yatırımlarımız da ülke ekonomisine katma değer ve istihdam sağlamaktadır. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz.”
 
Yaptıkları çalışmaların hem Tokat milletvekilleri tarafından hem de istihdam yaptıkların illerin milletvekilleri tarafından sitayişle karşılandığını sözlerine ekleyen Cemalettin Doğan, “Hemşerilerimiz, milletvekillerimiz Yusuf Beyazıt ve Zafer Sırakaya işletmelerimizi gezerek memnuniyetlerini ifade ettiler. Ayrıca İstihdam sağladığımız için İstanbul, Bitlis, Kars, Sivas, Giresun, Ordu gibi illerin milletvekilleri de ziyaretimize gelerek başarı dileklerini ilettiler” dedi.
 
YARIM YÜZYILLIK TECRÜBE
 
Doğan’ın ticari tecrübesi 1970'li yıllara kadar dayanıyor. Yeni nesil işadamlarına yaptıkları işler konusunda hassas olmaları önerisinde bulunan Cemalettin Doğan, dünyada üretim biçimlerinin hızla dönüştüğünü, bu dönüşümü takip etmeleri gerektiğini söyledi.
 
KOYU GALATASARAYLI

İnşaat işlerinde ve diğer sektörlerdeki faaliyetlerinde işçi sağlığı ve iş güvenliği ihmal etmeyen hayırsever işadamı Doğan, inşaatlara gittiğinde mutlaka kask giyiyor. Koyu bir Galatasaraylı olan Cemalettin Doğan yoğun iş temposu içerisinde Galatasaray maçlarına gitmeyi de ihmal etmiyor.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]