• 0

11 Eylül 2019, 13:07 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Sivas Kongresi Türkiye'nin kuruluş bildirgesidir

Sivas Kongresi Türkiye'nin kuruluş bildirgesidir

Türkiye Gazeteciler Federasyonu(TGF) 59. Başkanlar konseyi toplantısı, 13-15 Eylül tarihlerinde Sivas'ta yapılacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sivas Kongresi’nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek toplantıya, Türkiye’nin dört bir yanından ve Türk Cumhuriyetlerinden 100 gazeteci ve Cemiyet başkanları katılacak.
 
YEREL MEDYANIN SORUNLARI ELE ALINACAK
 
Toplantıda; 3 gün boyunca Yerel Medyanın sorunları ele alınacak ayrıca Milli Mücadelede Sivas konulu panel düzenlenecek. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu üyeleri Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas belediye başkanı Hilmi Bilgin ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken’i de ziyaret edecek.

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve TGF Denetleme Kurulu Üyesi Hakan Sezerer, “Cumhuriyet´in temellerinin atıldığı Sivas’ımızda 3 gün boyunca 100 meslektaşımızı ağırlamaktan ve Sivas´ımızı tanıtmaktan mutlu olacağız” dedi.
 
 
TOKAT’TA TEMSİL EDİLECEK
Toplantıya Tokat’tan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Sekreteri Taner Yeşilsu ve Kenan Kayhan, TGF’nin 59. Başkanlar Konseyi toplantısına katılmak için Sivas’a gidiyor.

TGF Delegesi Gazeteci Musa Özdemir, Sivas’ta Tokat’ın en güzel şekilde temsil edileceğini ifade ederek, “Bu şehir Sivas Kongresi ile ne kadar önemli olduğunu son devirde bir kez daha ortaya koymuştur. 4-11 Eylül 1919 tarihlerinde yapılan Kurtuluş Kongresi bir milletin diriliş hikayesinin yeniden yazıldığı mekandır. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da rahmetle ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.
 
Sivas Kongresinin önemine dikkat çeken Musa Özdemir, “Sivas yalnızca coğrafi konumu bakımından değil; tarihiyle ve kültürüyle de Anadolu’nun merkezi, adeta belkemiğidir. Sivas; Aşık Veysel’den Muhsin Yazıcıoğlu’na Ruhsati’den Muzaffer Sarısözen’e kadar tarih yazmış, tarih olmuş şahsiyetlerin memleketidir.Bu vesileyle, Kurtuluş Savaşımızın öncülerini 100 yıl önce konuk eden, kurtuluş idealine canlarıyla, mallarıyla destek veren bu şehrin yiğit evlatlarını rahmetle ve şükranla anıyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]